To prawdziwy przełom w policyjnym lotnictwie. Do służby trafiły dwie nowe maszyny, wyprodukowane w Polsce śmigłowce S-70i Black Hawk. Nigdy wcześniej nasza formacja nie kupowała nowych helikopterów. Do 30 listopada br. najmłodszy policyjny śmigłowiec miał prawie 14 lat, a najstarszy… 47.

+

Cały 2018 rok przebiegał pod hasłem stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Kulminacją obchodów był 11 listopada. Policjanci zarówno uczestniczyli w uroczystościach, jak i zabezpieczali ich przebieg.

+

Jesienią na terenie Polski, Estonii, na Łotwie, Litwie i na Morzu Bałtyckim odbyły największe w tym roku manewry obronne z udziałem sił sojuszniczych pod kryptonimem „Anakonda ’18”. Są to cykliczne ćwiczenia, zorganizowane już po raz siódmy.

+

Na dziesięcioro dzieci tylko jedno było ostrożne i czujne. Reszta bez zastanowienia oddaliła się z nieznajomym mężczyzną. To wynik eksperymentu, który przeprowadzili katowiccy policjanci. Eksperymentu ważnego i dającego do myślenia. Wynika z niego, że dzieci są bardzo ufne. – Nauczmy je mówić nie – apelują policjanci.

+