Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

V Ogólnopolska Liga Strzelecka

Tegoroczna, piąta edycja Ogólnopolskiej Ligi Strzeleckiej Funkcjonariuszy, Żołnierzy i Weteranów już za nami. Zakończył ją trzeci etap, który odbył się 29 listopada br. na strzelnicy KGP w Warszawie.

Zawody trzeciej tury o Puchar Komendanta Głównego Policji, pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji skupiają zawodników indywidualnych i zespoły różnych formacji mundurowych. Wyłoniono najlepszych strzelców wśród funkcjonariuszy i żołnierzy w trzeciej części ligi. Uczestnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: strzelanie dokładne (10 strzałów do tarcz oddalonych o 25 m) i strzelanie szybkie (10 strzałów ze zmianą magazynka do sylwetki). O miejscu decydowała suma zdobytych punktów. Tego dnia najlepsi byli policjanci z KSP, którzy zajęli najwyższe miejsce na podium przed WSPol. w Szczytnie i CSP w Legionowie. Najlepszymi strzelcami trzeciej tury w klasyfikacji indywidualnej kobiet były Katarzyna Dudzik z WSPol., na drugim – Aleksandra Rudnik z KMP w Bydgoszczy, i trzecim – Inga Kołodziej z KSP. W klasyfikacji indywidualnej OPEN zwyciężył Grzegorz Orłowski z SOP, na drugim – Grzegorz Hyra z Okręgowego Inspektoratu SW w Katowicach, na trzecim – Piotr Grzywiński z KSP.

Trzecia tura była spotkaniem kończącym zmagania w zawodach strzeleckich w 2018 r. Po zsumowaniu punktów z trzech etapów w klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła drużyna z KSP, kolejne miejsce zdobyli zawodnicy ze Szkoły Policji w Katowicach, a trzecie z WSPol. w Szczytnie. Ligę strzelecką za rok 2018 w klasyfikacji kobiet wygrała Katarzyna Dudzik z WSPol. Drugie miejsce zdobyła Agnieszka Szymanik z KSP, a trzecie Aleksandra Rudnik z KMP w Bydgoszczy. Klasyfikacja indywidualna OPEN po trzech rundach wykazała, że najlepszym strzelcem wśród mundurowych jest Grzegorz Orłowski ze Służby Ochrowy Państwa, kolejnym – Albert Piórkowski z CSP w Legionowie, a trzecim – Maciej Mikołajczuk z KSP. Wygranych nagrodzili dyrektor Gabinetu Komendanta Głównego Policji insp. Sławomir Litwin, dyrektor Zarządu I SOP płk Andrzej Sidorowicz-Radzikowski i Andrzej Kuczyński, koordynator komendanta głównego Policji ds. organizacji imprez sportowo-rekreacyjnych. W trakcie zawodów odbył się turniej charytatywny dla przyjaciół Policji. W trzeciej rundzie zebrano 2819 zł dla Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Z całej ligi dla fundacji zebrano ponad 7000 złotych.

tekst i zdjęcie: KRZYSZTOF CHRZANOWSKI