Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Pomagamy i chronimy

Aktualny numer

  • Tylko służba
    Kryminalistyczne zabezpieczenie śladu pamięciowego
    Nadkom. Tomasz Zalech od 16 lat rysuje portrety pamięciowe. Jest specjalistą w Sekcji Technik Audiowizualnych oraz biegłym w Pracowni Badań Antroposkopijnych Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Stołecznej Policji. Umiejętności manualne, którymi dysponuje, mają swoje korzenie w sztukach plastycznych, natomiast antroposkopia, którą się w swej pracy posługuje, wywodzi się z antropologii – rozległej dziedziny nauki o człowieku.
  • Kraj
    Mowa nienawiści – wyzwania XXI wieku
    Mowa nienawiści i przestępstwa w cyberprzestrzeni były tematem konferencji i warsztatów zorganizowanych przez fundację Czas Wolności sfinansowanych ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Spotkanie odbyło się 6 i 7 listopada br. w Warszawie, a zaproszonymi gośćmi byli funkcjonariusze Policji i Straży Granicznej zajmujący się na co dzień tą problematyką.
  • Historia
    Policyjne kalendarium
    W grudniowym kalendarium zajmiemy się kwestią świąt Bożego Narodzenia. Sprawdźmy, co o świętach pisano w gazetach resortowych 90, 40 i 20 lat temu
  • Tylko służba
    Niezatapialna natura
    Zanim przyszła wielka woda, Remigiusz Baron był policjantem z niemal 25-letnim stażem, do 2021 r. pełniącym służbę w KPP w Nysie jako dyżurny, były uczestnik misji pokojowej w Kosowie. Jeszcze podczas służby w Policji zaczął działać w Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym w Nysie. Gdy więc rzeki zmieniły się w niszczycielski żywioł i zagroziły mieszkańcom Nysy, odpowiedź na wezwanie była oczywista… bo natury się nie oszuka.
  • Policjanci ratują
    Odznaczeni za narażenie życia
    Medal imienia podkomisarza Policji Andrzeja Struja to wyjątkowe odznaczenie przyznawane policjantom za podjęcie poza służbą czynności ratowania życia lub zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia oraz za podjęcie w czasie służby czynności ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia.
  • Współpraca międzynarodowa
    Policja a Polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej
    1 stycznia 2025 roku Polska po raz drugi obejmie prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. Ze względu na liczne poważne wyzwania, przed którymi stoi obecnie Unia Europejska, fundamentem działań polskiej prezydencji w 2025 roku będzie bezpieczeństwo w wielu wymiarach, co bez wątpienia umiejscawia polską Policję w kluczowej roli w osiągnięciu wyznaczonych priorytetów.

Archiwum