Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

WIZURA

Aktualny numer

 • Tylko służba
  Po prostu pomagamy i chronimy
  Czterdzieści lat. Tyle czasu było trzeba, żeby zamknąć tę sprawę. Mieszkanka pewnej miejscowości na Podlasiu postanowiła odszukać przyrodniego brata, z którym utraciła kontakt kilkadziesiąt lat wcześniej. Gdy wydawało się, że umiera już nawet nadzieja, do sprawy włączyła się Policja.
 • Sport
  PRAWO I PIĘŚĆ
  St. sierż. Lidia Fidura w maju zdobyła brązowy medal mistrzostw świata w boksie kobiet rozegranych w Stambule. Jeśli ktoś myśli, że policjantka swój „power” wykorzystuje podczas służby, to… ma rację. Tylko nie tak, jak sobie można łatwo wyobrazić.
 • Sport
  Gra w reprezentacji to wyróżnienie
  Rozmowa z mł. insp. w st. spocz. Andrzejem „Pułkownikiem” Kuczyńskim, pracownikiem Biura Komunikacji Społecznej KGP, kierownikiem Reprezentacji Polskiej Policji w Piłce Nożnej Kobiet i Mężczyzn
 • Historia
  Policyjne kalendarium
  W kopalni węgla kamiennego zastrajkowała ok. 800-osobowa grupa górników, domagając się podwyżek zarobków, emerytur i rent. Nowym zjawiskiem okresu wojennego stały się nielegalne radiostacje „Solidarności”, które odzywały się o różnych porach dnia, zakłócając programy oficjalnej tv i radia.
 • Kraj
  KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA
  8 czerwca br. z inicjatywy Biura Prewencji KGP wspólnie z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie została zorganizowana konferencja naukowa pn. Aktywizacja społeczeństw lokalnych na rzecz bezpieczeństwa publicznego – Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Archiwum