Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Nie czekając na jutro

Aktualny numer

 • Doskonalenie zawodowe
  Zajezdnia
  Do budynku biurowego zajezdni na warszawskiej Woli wdarło się dwóch mężczyzn z długą bronią. Wzięli znajdujących się tam ludzi jako zakładników i zadzwonili pod numer 112 z informacją, że to zamach terrorystyczny...
 • Policjanci ratują
  Pomagamy i chronimy
  Nierzadko z narażeniem własnego zdrowia i życia, czasem po służbie, ale zawsze pod presją czasu– funkcjonariusze Policji co dzień pomagają i chronią również tę najważniejszą z wartości, jaką jest ludzkie życie. Oto tylko część takich właśnie interwencji, które polscy policjanci skutecznie przeprowadzili od połowy marca do połowy kwietnia br.
 • Pamięć
  Dzień pamięci
  We wszystkich garnizonach Policji uczczono pamięć policjantów zamordowanych 84 lata temu w zbrodni katyńskiej. Centralne uroczystości zorganizowano w Komendzie Głównej Policji w Warszawie.
 • Prawo
  197 kk
  W ostatnim czasie w Polsce trwa publiczna dyskusja nad zmianą prawa karnego w zakresie, w jakim ściganie sprawców zgwałcenia jest uzależnione od woli osoby pokrzywdzonej. Temat jest traktowany bardzo szeroko i budzi dużo emocji. Czy zatem projektowane zmiany będą wymagały od nas modyfikacji procedur?
 • Kraj
  Ślub z asystą honorową
  Viktoriia i Dominik poznali się na służbie. Pokochali. Normalna sprawa. Ale gdy postanowili się pobrać, postanowili podkreślić, jak bardzo są związani z policyjną formacją. Dlatego zadbali, by ten najważniejszy dzień ich życia uświetniła asysta honorowa Policji.
 • Kraj
  O prawach człowieka i Policji w Sejmie
  Od 14 do 16 kwietnia w Sejmie RP odbyła się XVI Międzynarodowa Konferencja Naukowa Praw Człowieka „75 lat oddziaływania Rady Europy na kształtowanie europejskiej przestrzeni w obszarach demokracji, praworządności i ochrony praw człowieka”. Policję w imieniu komendanta głównego Policji insp. Marka Boronia reprezentował jego pełnomocnik ds. ochrony praw człowieka insp. Krzysztof Łaszkiewicz.

Archiwum