Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Z kopyta na pomoc

Aktualny numer

 • Policjant, który mi pomógł
  Pozwolić ludziom mówić
  „(...) Dzięki jej staraniom moje życie nabrało sensu (...). Zobaczyłam, że nie jestem sama (...). Zyskałam nową jakość życia (...)”. – napisała o sierż. szt. Wioletcie Domagale mieszkanka Jesówki w uzasadnieniu zgłoszenia do ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”.
 • Tylko służba
  Pomagamy i chronimy poza granicami kraju
  Z inicjatywy Prezydenta RP czterech policyjnych pilotów i czterech crew chiefów z Zarządu Lotnictwa Policji Głównego Sztabu Policji KGP oraz funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z Warszawy przez tydzień pomagali tureckim strażakom zmagającym się ogromnymi pożarami lasów.
 • Prawo
  Równoważnik pieniężny za remont lokalu
  W poprzednim numerze „Gazety Policyjnej” omówiono instytucję równoważnika pieniężnego za brak lokalu mieszkalnego w miejscowości pełnienia służby lub w miejscowości pobliskiej. Jest to jeden z instrumentów wsparcia policjantów w zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych. Kolejny stanowi równoważnik pieniężny za remont lokalu.
 • Pierwsza pomoc
  Pies służbowy pierwsza pomoc, cz. 2
  Kontynuacja artykułów o pierwszej pomocy. We współpracy z Sekcją Ochrony Pracy KGP funkcjonariusze, którzy są ratownikami medycznymi koordynującymi zagadnienia z zakresu ratownictwa medycznego w poszczególnych jednostkach Policji, przybliżają różne sytuacje zagrażające zdrowiu, a nawet życiu, w których mogą uczestniczyć policjanci.
 • Historia
  Okrutna zbrodnia w Skolimowie
  To jedna z najokrutniejszych zbrodni popełnionych na Mazowszu w pierwszych latach po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Bandyci z zimną krwią zastrzelili pięć osób, niektóre bestialsko torturując. Dwie kolejne ofiary ciężko okaleczyli.
 • Pierwsza pomoc
  AED – Ratuje życie
  Temat ratowania życia jest ważny, a właściwie najważniejszy, wracamy więc do niego jeszcze raz, tym razem szerzej przekazując inicjatywę śląskiej policji. Gdy dochodzi do nagłego zatrzymania krążenia, prowadzenie ucisków klatki piersiowej i użycie AED w ciągu 3 do 5 minut od utraty przytomności mogą skutkować przeżywalnością na poziomie 50–70%! Czym właściwie jest AED?

Archiwum