Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Lotny patrol

Aktualny numer

 • Pamięć
  Wołyń w naszych sercach
  Na cmentarz w Kisielinie na Wołyniu policyjni związkowcy weszli z piłami łańcuchowymi, kosami spalinowymi i siekierami. Bez nich nie uporządkowaliby miejsca spoczynku Polaków z tej wsi. Wśród mogił jest jedna, dla nich wyjątkowa. To grób post. Policji Państwowej Joachima Ciepielewskiego, który rotę ślubowania wypełnił w 1923 roku do końca.
 • Tylko służba
  Ty nagrywasz mnie, a ja interwencję
  Policja dba o transparentność podejmowanych czynności służbowych. Pomagają w tym kamery nasobne. Do tej pory na potrzeby służby prewencyjnej przekazano prawie trzy tysiące sztuk, ale już niedługo będzie to sześć tysięcy.
 • Doskonalenie zawodowe
  Paramedyk 2021
  W tym roku już po raz 14. na terenie Gdańska i powiatu kartuskiego, w dniach 19–22.09.2021 r., odbyło się wydarzenie edukacyjno--szkoleniowe „Paramedyk 21”. Organizatorom udało się w tym roku powrócić, po przerwie spowodowanej pandemią, do pełnego wymiaru tego projektu, czyli: konferencji, warsztatów i zawodów.
 • Tylko służba
  Skutkowe użycie środków przymusu bezpośredniego
  W Polsce policjanci codziennie przeprowadzają liczne interwencje, w trakcie których narażeni są na śmierć i obrażenia, ale także sami decydują o zdrowiu i życiu innych osób. Część interwencji jest związana z koniecznością użycia środków przymusu bezpośredniego. W kolejnych artykułach postaramy się przybliżyć sposób ich oddziaływania na organizm człowieka.
 • Doskonalenie zawodowe
  Nad Soliną
  O godzinie 13.58 przypadkowy turysta widzi przelatującą awionetkę, z której wydobywa się dym, chwilę później wyskakuje z niej sześć osób, a samolot rozbija się o taflę wody. Przez chwilę na błękitnym niebie widać sześć czasz spadochronowych. Trzy wpadają do Jeziora Solińskiego, pozostałe wiatr znosi na pobliskie wzgórza i świadek traci je z pola widzenia.
 • Historia
  Policyjne kalendarium
  90 lat temu, na posiedzeniu sejmu minister spraw wewnętrznych Bronisław Pieracki mówił, że rząd jest zdecydowany z całą bezwzględnością stłumić wszelkie próby ponowienia wybryków, jeśli poczucie prawa, godności i dobra Państwa nie powstrzyma młodzieży od ulegania niepoczytalnej agitacji. Dodał również, że podczas rozpraszania grup demonstrantów policja zatrzymywała gwałtowniejszych uczestników, wśród których znajdowało się sporo osobników spośród mętów społecznych.

Archiwum