Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Zginął od kul bandyty

Aktualny numer

 • CLKP
  Pierwszy taki jubileusz
  Dziesięć lat temu, 1 kwietnia 2011 roku, Centralne Laboratorium Kryminalistyczne KGP zostało przekształcone w instytut badawczy o nazwie Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji.
 • Biuro Komunikacji Społecznej KGP
  #LivezPolicją
  Kończysz szkołę średnią? Studia? A może po prostu jesteś w momencie podjęcia decyzji o wyborze swojej drogi zawodowej? Policyjni lotnicy, wodniacy, przewodnicy psów, motocykliści z wydziałów ruchu drogowego, kontrterroryści, specjaliści z zakresu kryminalistyki, dociekliwi kryminalni i policjanci z prewencji – to tylko wybrani funkcjonariusze, z którymi możesz porozmawiać na żywo podczas #LivezPolicją.
 • Historia
  Nie zdejmę munduru
  Przypadająca w tym roku setna rocznica III powstania śląskiego stanowi doskonałą okazję do przypomnienia kom. PP Piotra Jurczaka – wybitnej postaci pokolenia, o którym można powiedzieć, że wywalczyło i budowało Polskę odrodzoną po czasach rozbiorów. Niezwykły życiorys naszego bohatera mógłby posłużyć za kanwę scenariusza filmu sensacyjnego.
 • Tylko służba
  Izolacja, kwarantanna, przemoc
  W Kopkach koło Niska kobieta zabiła dwójkę swoich dzieci i popełniła samobójstwo. W Suwałkach wnuczek wyrzucił babcię przez okno.
 • Tylko służba
  Ranny, ale nie odpuścił
  W największym skrócie wyglądało to tak: policjant koszalińskiej drogówki st. sierż. Wojciech Freudenreich wraz z asp. Magdaleną Andrzejewską pełnił służbę w patrolu motocyklowym. Funkcjonariuszka zmierzyła prędkość pędzącego volkswagena, który na obszarze zabudowanym jechał ponad 50 km/h za szybko. Kierujący nie zatrzymał się na polecenie policjantów, więc funkcjonariusze motocyklami ruszyli za nim w pościg.
 • Historia
  Od wstęgi do krzyża
  Zakończenie I wojny światowej nie rozstrzygnęło przynależności Górnego Śląska do Polski. Dopiero późniejsze działania Ślązaków w trzech powstaniach śląskich oraz plebiscycie doprowadziły do tego, że wytyczono nową polsko-niemiecką granicę na tym obszarze.

Archiwum