Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

POLSECURE 2022

Aktualny numer

 • Policjanci ratują
  Uratowali
  Nierzadko z narażeniem własnego zdrowia i życia, czasem po służbie, ale zawsze pod presją czasu – funkcjonariusze Policji co dzień pomagają i chronią również tę najważniejszą z wartości, jaką jest ludzkie życie. Oto tylko część takich właśnie interwencji, które polscy policjanci skutecznie przeprowadzili od połowy marca do połowy kwietnia.
 • Szkolenia
  Taktycznie na skałkach
  Od 4 do 6 kwietnia 2022 r. w miejscowości Lesko oraz na terenie gmin Korczyna i Wojaszówka na Podkarpaciu policjanci Plutonu Wsparcia Taktycznego Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie brali udział w międzynarodowym szkoleniu pn. „Pokonywanie rejonów skalnych w działaniach taktycznych”. Zostało ono zorganizowane przez 1. Batalion Strzelców Podhalańskich. W ćwiczeniach brali udział także żołnierze 82nd Airborne Division i 21. Brygady Strzelców Podhalańskich
 • Historia
  Mostowski w policyjnych rękach
  Ten adres w Warszawie znają wszyscy. Nawet przyjezdni. Mogą nie kojarzyć z nazwy, że to pałac Mostowskich, ale wiedzą, że jest to siedziba stołecznej policji.
 • Tylko służba
  Oszustwo na śmierć policjantki
  Kto pamięta komedię kryminalną „Złap mnie, jeśli potrafisz” z Leonardem DiCaprio w roli wszechstronnego oszusta, ten niech sobie wyobrazi, że w Polsce też mamy równie kreatywnych przestępców. Na pewno jednego, a właściwie jedną. Niejaką Agatę.
 • Doskonalenie zawodowe
  BOA SHOOTING WORKSHOP
  Instruktorzy z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” przez pięć dni czujnie obserwowali, jak funkcjonariusze wybranych jednostek unijnej grupy zadaniowej ATLAS doskonalą swoje umiejętności strzeleckie na terenie jednego z największych ośrodków treningowych w Europie – European Security Academy koło Poznania.
 • Współpraca międzynarodowa
  Jak szkoliłem się w Quantico
  Kom. Łukasz Olenderek może być z siebie dumny. Niedawno wrócił z Quantico, gdzie ukończył kurs Narodowej Akademii FBI. To elitarne szkolenie, do którego nie ma dostępu nawet większość amerykańskich policjantów.

Archiwum