Kontynuujemy rozważania z poprzedniego numeru „Gazety Policyjnej” (2023 r. nr 2) poświęcone pełnieniu służby poza strukturami organizacyjnymi tej formacji.
Gala konkursu już dawno za nami, relacja w styczniu ukazała się na naszych łamach, w lutowym numerze zaprezentowaliśmy prace laureatek, a teraz, zgodnie z regulaminem, przedstawiamy wyróżnione przez jury zdjęcia.
O 20-leciu zasad etyki zawodowej policjantów, nieustającej potrzebie dialogu i skromnych obchodach jubileuszowych z pełnomocnikiem Komendanta Głównego Policji ds. ochrony praw człowieka mł. insp. Krzysztofem Łaszkiewiczem rozmawia Izabela Pajdała.
Medal imienia podkomisarza Policji Andrzeja Struja to wyjątkowe odznaczenie przyznawane policjantom za „(…) podjęcie poza służbą czynności ratowania życia lub zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia oraz za podjęcie w czasie służby czynności ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia”.
W auli Komendy Głównej Policji odbyło się 28 lutego br. seminarium naukowe „Żmudzin – życiorys niepospolity. O niezwykłej postaci mjr. Bolesława Kontryma Cichociemnego”. Konferencji towarzyszyła wystawa okolicznościowa przybliżająca postać przedwojennego policjanta i żołnierza.
– Cieszę się, że go spotkałam. Dał mi dużo mocy i siły do życia. Dzięki Rafałowi naprawdę wiem, jak żyć, nauczył mnie się nie poddawać. Dał mi wiarę do życia. Zawsze zapyta, czy mam pieniądze, czy mam na jedzenie. Bardzo dobry człowiek. Złoty człowiek! – mówi o st. asp. Rafale Zduniaku mieszkanka Łodzi, która zgłosiła go do ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł” w 2022 roku.