Wzywani są wtedy, gdy dochodzi do sytuacji kryzysowej. Ich zadaniem jest nawiązanie komunikacji werbalnej ze sprawcą i doprowadzenie do pokojowego rozwiązania problemu.

+

Komendant Główny Policji gen. insp. dr Marek Działoszyński wyróżniony w konkursie Białej Wstążki w kategorii osoby publiczne. Wśród laureatów konkursu w kategorii instytucja znalazła się Komenda Stołeczna Policji, a w kategorii organy ścigania Marcin Horbik, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Żmigrodzie.

+

10 grudnia 2013 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł, że zwolnienie ze służby funkcjonariusza Policji czy Państwowej Straży Pożarnej z powodu wirusowego zapalenia wątroby, nosicielstwa wirusa HIV oraz zespołu nabytego upośledzenia odporności (AIDS), bez względu na stan zdrowia, narusza jego godność i jest niezgodne z Konstytucją RP.

+

Gdyby nie zdecydowanie i profesjonalizm policjanta z lęborskiej drogówki, prawdopodobnie doszłoby do katastrofy na przejeździe kolejowym w Mostach.

+

Czy funkcjonariusze i pracownicy Policji nadużywają alkoholu? Czy sięgają po niego w godzinach pracy? Czy jest to akceptowane przez otoczenie? Czy osoby, które nadużywają alkoholu, powinny zostać zwolnione?

+

Święto Policji 2011 za nami! Stutysięczna formacja – największa spośród służb mundurowych – świętowała w całej Polsce. Wysłannicy „Policji 997” byli tam, gdzie (do dnia zamknięcia numeru) był komendant główny Policji: 21 lipca w Sandomierzu oraz 23 i 24 lipca podczas głównych uroczystości w Warszawie.

+

W tym roku Policja przyjmie w swoje szeregi ponad 4000 osób. Część z nich według nowych zasad doboru. Postawiono na otwartość, jawność i przejrzystość rekrutacji.

+

W Komendzie Głównej Policji zdecydowano o przeprowadzeniu poważnych zmian w szkoleniu podstawowym policjantów. Składać się ono będzie z trzech etapów. Każdy zakończy się egzaminem.

+