Spotkania w jasnogórskim sanktuarium wpisały się już trwale w policyjny kalendarz. Tegoroczna pielgrzymka zyskała dodatkową oprawę z uwagi na obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystościach uczestniczył komendant główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk wraz ze swoim zastępcą nadinsp. Janem Lachem.

+

Trzy podejścia wystarczyły mł. asp. Marcinowi Sulikowi z Komendy Stołecznej Policji do zdobycia tytułu najlepszego Policjanta Ruchu Drogowego. To szybko, bo ubiegłoroczny zwycięzca potrzebował aż 10 lat startów. Mł. asp. Marcin Sulik wraz z mł. asp. Konradem Szpakiem z KSP zwyciężyli także w rywalizacji drużynowej.

+

430 tys. sterydów w ampułkach, 100 tysięcy tabletek viagry i 48 maszyn służących do ich produkcji znaleźli policjanci CBŚP w nielegalnej wytwórni farmaceutyków pod Koronowem we wrześniu 2016 roku. Zorganizowana grupa przestępcza podrabiała leki, znacząc produkty sfałszowanymi stemplami czterech międzynarodowych firm farmaceutycznych. Przedstawiciel jednej z nich obecny przy likwidacji wytwórni stwierdził, że była to największa na świecie nielegalna fabryka leków.

+

W roku 2017 został wprowadzony w życie projekt Komendy Głównej Policji, dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach „Programu operacyjnego infrastruktura i środowisko 2014–2020”. W ramach tego projektu Policja otrzymała dużo nowoczesnego sprzętu za kwotę przekraczającą 100 mln zł.

+