Na świecie istnieją tylko dwa antynarkotykowe centra szkoleniowe, uczące policjantów i funkcjonariuszy innych służb, jakie zagrożenia mogą na nich czyhać podczas likwidacji nielegalnych laboratoriów narkotykowych. Jedno, prowadzone przez DEA w Akademii w Quantico; drugie - przez Centralne Biuro Śledcze w Legionowie.

+

Na rok przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej Euro 2012 mamy gotowe dwie koncepcje bezpieczeństwa oraz projekt specustawy o zapewnieniu bezpieczeństwa podczas imprezy i zmianie w związku z tym 11 innych ustaw. Ponadto dobre chęci i wciąż wiele do zrobienia. Przede wszystkim z tzw. przestępczością stadionową i chuliganami, którzy zachwaszczają środowisko kibiców, i dzięki którym zyskujemy złą prasę za granicą.

+

Historia wielce pouczająca o tym, jak może powstać coś z niczego – wystarczy dobry pomysł i nieco chęci do zrobienia czegoś więcej ponad to, co się musi.

+

6 czerwca 2011 r. w polskim systemie prawnym pojawiło się nowe przestępstwo: tzw. stalking, definiowane jako uporczywe nękanie lub wzbudzanie uzasadnionego okolicznościami poczucia zagrożenia lub istotne naruszenie prywatności innej osoby lub osoby jej najbliższej.

+

Czy każdy pracownik Policji ma prawo do nagrody z trzyprocentowego odpisu od wynagrodzenia? Kto ją przydziela i według jakich kryteriów? Czy osobie, która jej nie otrzymała, bądź jest niezadowolona z przyznanej kwoty, przysługuje prawo do odwołania? W jakiej formie może to zrobić?

+