Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Polska - Ukraina 1:0

Takim wynikiem zakończył się wczoraj na stadionie przy ul. Kawęczyńskiej w Warszawie mecz piłki nożnej między reprezentacjami polskiej Policji i Milicji ukraińskiej.

Wcześniej delegacja ukraińska spotkała się m. in. w CSP w Legionowie z przedstawicielami polskiej Policji, aby podyskutować o stanie przygotowań do przyszłorocznych mistrzostw. Sportowcy obu formacji spotkali się natomiast po południu 7 czerwca na północnopraskim stadionie, aby rozegrać towarzyski mecz. Główne spotkanie zostało poprzedzone przedmeczem pomiędzy drużyną „Przyjaciół EURO 2012”, złożoną z policjantów i milicjantów a zespołem artystów, piłkarzy i sympatyków służb mundurowych. W zaplanowanym czasie spotkanie zakończyło się remisem 1 : 1. O zwycięstwie 4 : 3 dla teamu mundurowych zadecydowały rzuty karne.

Spotkanie główne także obfitowało w emocje. W drużynie policyjnej grał, jak zwykle z numerem „10” komendant główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk. Mecz zakończył się zwycięstwem polskiej drużyny 1 : 0.

Przed meczem, w przerwach i po jego zakończeniu widzowie mogli zapoznać się ze sprzętem policyjnym, obejrzeć występ orkiestry reprezentacyjnej Policji i pokaz tresury psów służbowych oraz wysłuchać recitali m. in.: Michała Milewicza i Modern Talking Reloaded.

Podczas imprezy przeprowadzono także licytację gadżetów sportowych i innych przedmiotów na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Zebrano ok. 1900 zł.

Organizatorami przedsięwzięcia były: Komenda Główna Policji, CBŚ KGP, Zarząd w Warszawie CBS, Zarząd Główny NSZZP, Komenda Stołeczna Policji, Region CBŚ Stołecznej Grupy Wojewódzkiej IPA i DOSiR Praga Północ.

P.Ost.
zdj. autor