Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Trudne początki

Aktualny numer

  • Historia
    Policyjne kalendarium
    W kwietniowym kalendarium pozostajemy głównie w tematyce nawiązującej do setnej rocznicy kobiet w Policji w Polsce. Prezentujemy, co pisano o funkcjonariuszkach mundurowych służb porządkowych w gazetach policyjnych 90 i 40 lat temu. Dwadzieścia lat temu natomiast ukazał się pierwszy numer miesięcznika „Policja 997”.
  • Technika i sprzęt
    Kryptowaluty w rękach oszustów
    Kryptowaluty można porównać do pieniędzy. Są legalne, o ile ich wykorzystanie jest legalne. Zanim jednak zdecydujemy się na inwestycje w kryptowaluty, warto wiedzieć, że oprócz ewentualnych zysków wiąże się to z zagrożeniami i dużym ryzykiem.
  • Policjanci ratują
    Pomagamy i chronimy
    Nierzadko z narażeniem własnego zdrowia i życia, czasem po służbie, ale zawsze pod presją czasu – funkcjonariusze Policji co dzień pomagają i chronią również tę najważniejszą z wartości, jaką jest ludzkie życie. Oto tylko część takich właśnie interwencji, które polscy policjanci skutecznie przeprowadzili od połowy lutego do połowy marca 2025 r.
  • Współpraca międzynarodowa
    Spotkanie sieci ENFAST w Warszawie
    Od 31 marca do 2 kwietnia 2025 r. w Komendzie Głównej Policji w Warszawie trwało spotkanie reprezentantów Policji ośmiu państw Unii Europejskiej należących do ścisłego kierownictwa sieci ENFAST, czyli tzw. Core Group, w którego skład wchodzą Niemcy, Polska, Szwecja, Hiszpania, Francja, Belgia, Austria, Chorwacja oraz Europol.
  • Historia
    Przedwojenna kynologia policyjna odkryta na nowo
    Ponadstuletnia historia kynologii policyjnej wciąż posiada nieodkryte karty dotyczące organizacji kolejnych ośrodków szkolenia psów w II RP oraz wykorzystania zwierząt do celów służbowych. W publikacji pt. Podwaliny polskiej kynologii policyjnej 1919–1939. Działalność służbowa podinsp. Alojzego Grimma po raz pierwszy od czasu II wojny światowej podjęto trud zbadania tego obszaru w tak szerokim ujęciu.

Archiwum