Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Trudne początki

Aktualny numer

  • Tylko służba
    Kobieta, policjantka, motocyklistka
    Poruszając się po polskich drogach, jesteś zobowiązany do przestrzegania zasad zawartych w Kodeksie ruchu drogowego. Nad bezpieczeństwem i porządkiem na drogach czuwają policjanci ruchu drogowego. Obsługują zdarzenie drogowe, prowadzą działania profilaktyczne, egzekwują stosowanie się do przepisów, zabezpieczają imprezy oraz eliminują z ruchu nietrzeźwych kierujących. Działają statycznie i dynamicznie, używając do swoich zadań radiowozów i motocykli.
  • Współpraca międzynarodowa
    W warszawie o przyszłości międzynarodowej współpracy policyjnej
    Od 2 do 3 kwietnia 2025 r. Warszawa stała się areną jednego z kluczowych spotkań dla przyszłości międzynarodowej współpracy policyjnej w Unii Europejskiej. Na Stadionie Narodowym zgromadzili się szefowie punktów kontaktowych (Heads of Single Point of Contact – HoSPOC) z państw członkowskich UE, a także przedstawiciele Sekretariatu Generalnego Rady UE, Komisji Europejskiej, Europolu, Cepolu i Interpolu.
  • Policjanci ratują
    Odznaczeni za narażenie życia
    Medal imienia podkomisarza Policji Andrzeja Struja to wyjątkowe odznaczenie przyznawane policjantom za podjęcie poza służbą czynności ratowania życia lub zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia oraz za podjęcie w czasie służby czynności ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia.
  • Historia
    Egzekucja w centrum miasta
    Dla Policji była to sprawa dość prosta pod względem wykrywczym, sprawcy zostali szybko ustaleni i zatrzymani następnego dnia. Dla mieszkańców wielkopolskiego Pleszewa była to wstrząsająca zbrodnia, dokonana przez młodych ludzi bez żadnego powodu. Ale najbardziej wstrząsające było to, że ojciec namówił do tej zbrodni własnego syna.
  • Historia
    35 lat gazety w Policji
    Pierwszy numer „Gazety Policyjnej” jest opatrzony datą 8 kwietnia 1990 r. Nie mógł wyjść formalnie przed przyjętą ustawą o Policji z dniem 6 kwietnia, co zrozumiałe, jej zapowiedzi jednak ukazywały się z dużym wyprzedzeniem w „Magazynie Kryminalnym 997”. Ten pierwszy numer był rozpowszechniany nie tylko w środowisku policyjnym, lecz także w centrum miasta stołecznego, gromadząc licznie dziennikarzy i warszawiaków.

Archiwum