Dla policjantów, od których zależy bezpieczeństwo Euro 2012, „Policja 997” przygotowała niezbędnik – informator, w którym znajdą między innymi mapy, słownik podstawowych zwrotów i krótką charakterystykę gości, którzy w czerwcu odwiedzą Polskę. Wszystko to na 16 stronach formatu A-5. Wystarczy wyrwać 4 środkowe kartki miesięcznika, a po rozcięciu grzbietu i złożeniu powstanie zeszyt.

+

Czas służby związanej z zabezpieczaniem Euro 2012 będzie odrębnie ewidencjonowany. Biuro Kadr i Szkolenia KGP przedstawiło w tej kwestii konkretne zalecenia.

+

Dla czteroosobowej rodziny wyjazd na majówkę mógł zakończyć się fatalnie – zgubili się w lesie, a robiło się już ciemno, zbliżała się burza. Na szczęście asp. sztab. Jacek Połetek, zastępca dyżurnego z KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim, zlokalizował miejsce ich pobytu i powiadomił Służbę Leśną.

+

Musieli wykazać się znajomością języków oraz doświadczeniem we współpracy międzynarodowej. Po wielu szkoleniach i przygotowaniach stali się na czas Euro 2012 częścią reprezentacji piłkarskich, które będą gościć w Polsce.

+