Bo im się chciało. Prace nad elektronicznym zapisem służby dyżurnego zaczęły się już kilka lat temu. Ciągle brakowało jednak pieniędzy, aby program mógł powstać w całej Polsce. Kwota potrzebna na jego uruchomienie stale rosła. Czas mijał, a dyżurni dalej tkwili w XX wieku, zapisując tony papieru. Na Śląsku policjanci nie wytrzymali i zrobili własną elektroniczną książkę służby dyżurnego (EKSD).

+

Polscy policjanci byli pierwsi na spalonym przejściu granicznym Gate 1. Przejechali przez tłum protestujących Serbów z Kosowa i w pancernym samochodzie wywieźli zatrzymaną po stronie serbskiej międzynarodową załogę.

+

- Zawiedli przełożeni Sierżant Zbigniew Staniaszek został dwukrotnie skrzywdzony przez przełożonych. Pierwszy raz w 2003 roku, gdy bali się powiedzieć prawdę w prokuraturze, przez co trafił do aresztu i po raz drugi w roku 2007, gdy w niedbały sposób wydany rozkaz o zwolnieniu ze służby pozbawił go emerytury.

+

Magdalena Różczka Aktorka z zawodu, ale ma na koncie krótkie flirty ze studiami informatycznymi i socjologicznymi. Pochodzi z Nowej Soli, ale mieszka od kilku lat w Warszawie. Nie cierpi wścibstwa, ceni lojalność i zacisze domowe. Grała ciekawe role w filmach kina niezależnego, ale szerokiej publiczności znana jest przede wszystkim z seriali "Wiedźmy" i "Samo życie". Olbrzymie uznanie przyniosła jej główna rola kobieca w serialu "Oficer" i jego kontynuacjach.

+

W Warszawie, 15 czerwca 1934 r., na ul. Foksal zastrzelono ówczesnego ministra spraw wewnętrznych płk Bronisława Pierackiego. Organizatorzy tego politycznego mordu zostali ustaleni i skazani, jednak przyczyny zamachu do dziś pozostają niejasne.

+

Polska Policja dysponuje 56 warsztatami zajmującymi się utrzymywaniem w gotowości radiowozów, pojazdów specjalnych, a nawet motorówek. Ma też kłopot - co z tym fantem zrobić? Jak - nie wylewając dziecka z kąpielą - sprawić, by mogły one zapewnić właściwą obsługę jednostkom?

+