Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Trudne początki

Aktualny numer

  • Współpraca międzynarodowa
    Misja Unii Europejskiej w Armenii (EUMA)
    Misja Unii Europejskiej w Armenii (EUMA) jest całkowicie cywilną i nieuzbrojoną misją Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony (CSDP) UE. EUMA jest odpowiedzialna za obserwację i raportowanie na temat sytuacji bezpieczeństwa po armeńskiej stronie granicy międzynarodowej z Azerbejdżanem.
  • Policjanci ratują
    Odznaczeni za narażenie życia
    Medal imienia podkomisarza Policji Andrzeja Struja to wyjątkowe odznaczenie przyznawane policjantom za podjęcie poza służbą czynności ratowania życia lub zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia oraz za podjęcie w czasie służby czynności ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia.
  • Pierwsza pomoc
    Wiosna - czas alergii
    Alergiczny nieżyt nosa, zwany potocznie katarem siennym, to jedna z najczęstszych sezonowych alergii. Wiosną, kiedy rośliny zaczynają kwitnąć, w powietrzu unosi się mnóstwo mikroskopijnych pyłków, które mogą wywoływać reakcje alergiczne u osób uczulonych.
  • Historia
    Policyjne kalendarium
    W kwietniowym kalendarium pozostajemy głównie w tematyce nawiązującej do setnej rocznicy kobiet w Policji w Polsce. Prezentujemy, co pisano o funkcjonariuszkach mundurowych służb porządkowych w gazetach policyjnych 90 i 40 lat temu. Dwadzieścia lat temu natomiast ukazał się pierwszy numer miesięcznika „Policja 997”.
  • Tylko służba
    Kobieta, policjantka, motocyklistka
    Poruszając się po polskich drogach, jesteś zobowiązany do przestrzegania zasad zawartych w Kodeksie ruchu drogowego. Nad bezpieczeństwem i porządkiem na drogach czuwają policjanci ruchu drogowego. Obsługują zdarzenie drogowe, prowadzą działania profilaktyczne, egzekwują stosowanie się do przepisów, zabezpieczają imprezy oraz eliminują z ruchu nietrzeźwych kierujących. Działają statycznie i dynamicznie, używając do swoich zadań radiowozów i motocykli.
  • Profilaktyka
    XI ogólnopolski V powiatowy przystanek PaT
    Sprawdzona metoda twórczej profilaktyki rówieśniczej oraz dobre praktyki realizowane przez społeczność programu PaT mogą mieć realny wpływ na wsparcie stanu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w Polsce, który specjaliści oceniają jako alarmujący.

Archiwum