Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Pomagamy i chronimy

Aktualny numer

  • Doskonalenie zawodowe
    Alert w Bieszczadach
    Był wieczór, gdy pracownik ośrodka wypoczynkowego „Rewita” nad Soliną poszedł sprawdzić, co stało się z robotnikami, którzy po skończonej pracy nie opuścili remontowanego budynku. Zamiast nich w oknie dostrzegł nieznanych mężczyzn ubranych w mundury…
  • Policjanci ratują
    Odznaczeni za narażenie życia
    Medal imienia podkomisarza Policji Andrzeja Struja to wyjątkowe odznaczenie przyznawane policjantom za podjęcie poza służbą czynności ratowania życia lub zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia oraz za podjęcie w czasie służby czynności ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia.
  • Od objawu do diagnozy - Poradnik
    Definicja zdrowia według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) przedstawia je jako stan pełnego dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego i społecznego, a nie tylko brak obiektywnie istniejącej choroby czy niepełnosprawności.
  • Kraj
    Abc bezpiecznych zakupów w Internecie - CBZC radzi
    Zakupy w sieci? Nic prostszego! W obecnych czasach nie trzeba już jeździć od sklepu do sklepu, żeby coś kupić. Wystarczy włączyć komputer, uruchomić wyszukiwarkę i bez wychodzenia z domu skreślać kolejne produkty z naszej zakupowej listy. Gdy zapłacimy, pozostanie już tylko czekać na kuriera i nasze paczki. Możemy jednak się zdziwić, gdy nigdy nie otrzymamy kupionych przez internet przedmiotów.
  • Technika i sprzęt
    Nowoczesne technologie w służbie Policji
    Czy szkolenie z użyciem symulatora może być metodą na zwiększenie zdolności operacyjnej Policji? Czy połączenie wirtualnej rzeczywistości z ćwiczeniem na żywo może być na tyle realistyczne, by szkolenie na symulatorze dało efektywne rezultaty? „Symulator dynamicznego wykorzystania pojazdów służbowych – POLSYM” udowadnia, że tak.
  • Tylko służba
    Kryminalistyczne zabezpieczenie śladu pamięciowego
    Nadkom. Tomasz Zalech od 16 lat rysuje portrety pamięciowe. Jest specjalistą w Sekcji Technik Audiowizualnych oraz biegłym w Pracowni Badań Antroposkopijnych Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Stołecznej Policji. Umiejętności manualne, którymi dysponuje, mają swoje korzenie w sztukach plastycznych, natomiast antroposkopia, którą się w swej pracy posługuje, wywodzi się z antropologii – rozległej dziedziny nauki o człowieku.

Archiwum