Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Trudne początki

Aktualny numer

  • Współpraca międzynarodowa
    Spotkanie szefów krajowych biur SIRENE w Warszawie
    Od 1 do 2 kwietnia br. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyło się wyjątkowe spotkanie szefów krajowych biur SIRENE. Wydarzenie to, zorganizowane pod auspicjami polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, podkreśliło istotne znaczenie współpracy międzynarodowej oraz Systemu Informacyjnego Schengen (SIS) dla bezpieczeństwa i zarządzania granicami w Europie.
  • Historia
    Egzekucja w centrum miasta
    Dla Policji była to sprawa dość prosta pod względem wykrywczym, sprawcy zostali szybko ustaleni i zatrzymani następnego dnia. Dla mieszkańców wielkopolskiego Pleszewa była to wstrząsająca zbrodnia, dokonana przez młodych ludzi bez żadnego powodu. Ale najbardziej wstrząsające było to, że ojciec namówił do tej zbrodni własnego syna.
  • Współpraca międzynarodowa
    Misja Unii Europejskiej w Armenii (EUMA)
    Misja Unii Europejskiej w Armenii (EUMA) jest całkowicie cywilną i nieuzbrojoną misją Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony (CSDP) UE. EUMA jest odpowiedzialna za obserwację i raportowanie na temat sytuacji bezpieczeństwa po armeńskiej stronie granicy międzynarodowej z Azerbejdżanem.
  • Historia
    35 lat gazety w Policji
    Pierwszy numer „Gazety Policyjnej” jest opatrzony datą 8 kwietnia 1990 r. Nie mógł wyjść formalnie przed przyjętą ustawą o Policji z dniem 6 kwietnia, co zrozumiałe, jej zapowiedzi jednak ukazywały się z dużym wyprzedzeniem w „Magazynie Kryminalnym 997”. Ten pierwszy numer był rozpowszechniany nie tylko w środowisku policyjnym, lecz także w centrum miasta stołecznego, gromadząc licznie dziennikarzy i warszawiaków.
  • Pierwsza pomoc
    Policjant jako pierwszy ratownik
    Funkcjonariusz Policji bardzo często jest pierwszą osobą, która dociera na miejsce zdarzenia, nierzadko jeszcze przed przyjazdem zespołu ratownictwa medycznego. Z tego względu ciąży na nim szczególnie odpowiedzialne zadanie – w zakresie zabezpieczenia miejsca zdarzenia i eliminacji zagrożeń, ale przede wszystkim ratowania ludzkiego życia i zdrowia.

Archiwum