Już w prawie rzymskim funkcjonowała paremia łacińska: Quod ad ius naturale attinet, omnes homines aequales sunt (Zgodnie z prawem naturalnym
wszyscy ludzie są równi).
Na facebookowej stronie Pizza Brothers poświęconej sztuce kulinarnej internauci zwracają się do niego „Mistrzu”. Na innej grupie dyskusyjnej liczącej ponad 40 000 członków pełni funkcję moderatora i eksperta. Utalentowany kucharz amator asp. szt. Wojciech Mokrzycki jest gliwickim policjantem.
Oficer łącznikowy Policji – gdy słyszymy takie pojęcie, to często nie do końca wiemy, o co lub o kogo chodzi. Obecnie polska Policja ma na mapie Europy i świata rozmieszczonych 11 policjantów, którzy pełnią na jej rzecz służbę właśnie jako oficerowie łącznikowi.
W poprzednich artykułach omówiono zachowania znamionujące znęcanie się nad zwierzętami. Wiemy już, że każde zwierzę jest pod ochroną prawną, że znęcanie jest zachowaniem świadomym, choć być może nie zawsze sprawca uświadamia sobie, że znęca się nad zwierzęciem. Wiele osób jest bowiem przekonanych o prawidłowości swego postępowania. Wiemy, że zwierzę nie jest rzeczą. Jest żyjącą i czującą istotą.
W jednym z artykułów 37. numeru tygodnika policyjnego „Na Posterunku” z 9 września 1933 r. pisano, że w Anglii miasto Brighton jako pierwsze wprowadziło do wyposażenia policjanta kieszonkowe „radjoaparaty”, które ważyły 800 gramów, nosiło się je w kieszeni munduru, a antena była wszyta na plecach, w mundur. Zasięg aparatów wynosił 16 km w mieście, a w wolnej przestrzeni do 50 km.
Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP tworzą nie tylko umundurowani funkcjonariusze, ale także pracownicy, którzy z sercem, oddaniem i profesjonalizmem wspierają policjantów w codziennej służbie. Może się wydawać, że ich praca jest spokojna, tymczasem niekiedy bywa tak emocjonująca, jak sceny z filmu akcji.