Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Wszystko zagrało

Aktualny numer

 • Pamięć
  Wystawa o Legionach Polskich w Sochaczewie
  W KPP w Sochaczewie można było podziwiać wystawę pt. „Obowiązek nasz żeśmy spełnili” poświęconą Legionom Polskim. Dokumenty, zdjęcia i eksponowane pamiątki pochodziły z prywatnych zbiorów szefa sochaczewskiej jednostki insp. Michała Safjańskiego.
 • Policjanci ratują
  Pomagamy i chronimy
  Nierzadko z narażeniem własnego zdrowia i życia, czasem po służbie, ale zawsze pod presją czasu – funkcjonariusze Policji co dzień pomagają i chronią również tę najważniejszą z wartości, jaką jest ludzkie życie. Oto tylko część takich właśnie interwencji, które polscy policjanci skutecznie przeprowadzili od połowy grudnia 2023 r. do połowy stycznia br
 • Policjanci ratują
  Odznaczeni za narażenie życia
  Medal imienia podkomisarza Policji Andrzeja Struja to wyjątkowe odznaczenie przyznawane policjantom za podjęcie poza służbą czynności ratowania życia lub zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia oraz za podjęcie w czasie służby czynności ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia.
 • Technika i sprzęt
  Polska pomoc dla Ukrainy
  W porozumieniu z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, z inicjatywy Komendy Głównej Policji, Ministerstwo Spraw Zagranicznych dofinansowało projekt zgłoszony przez Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji pn. „Gromadzenie materiału dowodowego za pomocą skanerów laserowych 3D w trakcie oględzin miejsc zdarzeń będących wynikiem katastrof, ataków terrorystycznych lub działań wojennych” na kwotę 623 043,60 zł.
 • Kraj
  Sitko i czajnik to podstawa
  Rozmowa z dr. Pawłem Leśniewskim, byłym specjalistą techniki kryminalistycznej, biegłym sądowym przy Sądzie Okręgowym w Poznaniu w dziedzinie kryminalistyki o specjalności: identyfikacja i ujawnianie śladów entomologicznych, autorem poradnika dla techników kryminalistyki „Entomologia sądowa. Identyfikacja i zabezpieczenie śladów entomologicznych”.

Archiwum