Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Jest nas sto jeden tysięcy

Aktualny numer

 • Technika i sprzęt
  Aplikacja zamiast papierowego taryfikatora
  Aplikacja TaPo24 ma pomóc w pracy policjantów ruchu drogowego, zastępując papierowe notatki z kwalifikacją prawną wykroczeń i drukowane taryfikatory. Zapytaliśmy st. sierż Jakuba Drzymałę i sierż. szt. Damiana Wieszołka, twórców aplikacji, o przydatność tego narzędzia dla Policji.
 • Policjanci ratują
  Pomagamy i chronimy
  Nierzadko z narażeniem własnego zdrowia i życia, czasem po służbie, ale zawsze pod presją czasu – funkcjonariusze Policji co dzień pomagają i chronią również tę najważniejszą z wartości, jaką jest ludzkie życie. Oto tylko część takich właśnie interwencji, które polscy policjanci skutecznie przeprowadzili od połowy grudnia u.br. do połowy stycznia br.
 • Prawo
  Oddelegowanie policjanta do instytucji krajowej, cz. I
  Jednym z wielu aspektów służby w Policji jest kształtowanie sytuacji kadrowej funkcjonariuszy. Możliwe są bowiem nie tylko zmiana stanowiska, nawet na nierównorzędne, przeniesienie do innej jednostki, ale także pełnienie tej służby poza strukturami organizacyjnymi formacji.
 • Historia
  Policyjne kalendarium
  Coroczne spotkania kierownictw komend wojewódzkich MO z przedstawicielami różnych środowisk społecznych i zawodowych dla omówienia spraw związanych z porządkiem i bezpieczeństwem publicznym stały się już w niektórych jednostkach milicyjnych tradycją. Niedawno spotkanie takie odbyło się w KW MO w Elblągu.
 • Tylko służba
  Gdzieś tyka kolejna bomba
  „Kudłaty” jest pirotechnikiem. Spec w tej dziedzinie jakich mało. Trzy lata temu przeszedł na policyjną emeryturę, ale nie w stan spoczynku. Bomba wciąż w nim tyka.
 • Tylko służba
  Karambol
  To nie było zdarzenie drogowe, jakich wiele każdego dnia. 16 stycznia nad ranem, na półkilometrowym odcinku drogi ekspresowej S74 między Cedzyną a Kielcami zderzyło się kilkadziesiąt samochodów. Feralnego poranka na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń, jedynie dwie osoby trafiły do szpitala. Jednak Policja i inne służby miały ręce pełne roboty.

Archiwum