Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

U dzielnicowego za piecem

Aktualny numer

 • Kraj
  Wyzwania dla trudnych interwencji
  Tematyka poświęcona zagadnieniom podejmowania interwencji policyjnych wobec osób znajdujących się pod wpływem działania środków psychoaktywnych, z zaburzeniami psychicznymi oraz metodologii postępowania z takimi osobami – to zagadnienia podjęte na seminarium eksperckim, które odbyło się w Szkole Policji w Katowicach 27–28 września br. W seminarium i specjalnych warsztatach uczestniczyli m.in. pracownicy Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.
 • Szkolenia
  Dwa lata RNZ
  Niestandardowe zachowania osób, wobec których policjanci podejmują interwencje, stają się niestety coraz częściej standardem codziennej służby. Nie ma takiej samej interwencji, mówimy. Ale w tym przypadku naprawdę trudno jest przyjąć jeden stały wzór postępowania, ponieważ wśród osób z zaburzeniami psychicznymi i po zażyciu środków chemicznych nieznanego pochodzenia również nie ma jednolitego mechanizmu zachowań.
 • Policjant, który mi pomógł
  Co pan radzi? – asp. szt. Stanisław Siwek
  „(…) I wówczas, gdy jedna «śmierć» patrzy na drugą «śmierć», licytując się, kto za kogo trumną będzie szedł, a za kogo trumną już nie pójdzie nikt, wówczas tę «ciszę» ze łzami spływającymi po policzkach przerywa (…) sygnał domofonu… (…). Zapyta ktoś, czy można pomóc, nie robiąc niczego, jak tylko: być Człowiekiem. Po to, aby po prostu być: Człowiekiem dla Człowieka (…)” – napisał mieszkaniec Warszawy w uzasadnieniu zgłaszającym asp. szt. Stanisława Siwka do konkursu „Policjant, który mi pomógł”.
 • Pasje
  Jubileuszowo pod Tatrami
  Podobnie jak na pierwszym rajdzie 31 lat temu, tak i w tym roku turyści służb mundurowych resortu spraw wewnętrznych spotkali się pod Tatrami. Wspólnie przemierzali szlaki, poznawali piękno polskiej przyrody i kultury regionu, zacieśniali znajomości i doskonalili umiejętności poruszania się w górach.
 • Doskonalenie zawodowe
  Dzielnicowy Roku 2023
  Tak wyrównanej rywalizacji o miano najlepszego dzielnicowego w kraju w dwudziestoletniej historii konkursu jeszcze nie było. Dwóch uczestników XIII Finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku” w Katowicach rozegranego od 17 do 20 października 2023 roku zdobyło taką samą liczbę punktów. O zwycięstwie jednego z nich zadecydowały zapisy regulaminu. Zwyciężył st. sierż. Kamil Kirejczyk reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku.
 • Zdaniem nauki
  Wiedza, wsparcie, współdziałanie
  Wrzesień od 2001 r. jest obchodzony jako Światowy Miesiąc Choroby Alzheimera. Hasło tegorocznej kampanii – „Never too early, never too late” – „Nigdy za wcześnie, nigdy za późno” – ma zwrócić uwagę na istotę problemu, jego rozwój we współczesnym społeczeństwie i objawy schorzenia.

Archiwum