Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

U dzielnicowego za piecem

Aktualny numer

  • Policjanci ratują
    Odznaczeni za narażenie życia
    Medal imienia podkomisarza Policji Andrzeja Struja to wyjątkowe odznaczenie przyznawane policjantom za podjęcie poza służbą czynności ratowania życia lub zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia oraz za podjęcie w czasie służby czynności ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia.
  • Doskonalenie zawodowe
    Dzielnicowy Roku 2023
    Tak wyrównanej rywalizacji o miano najlepszego dzielnicowego w kraju w dwudziestoletniej historii konkursu jeszcze nie było. Dwóch uczestników XIII Finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku” w Katowicach rozegranego od 17 do 20 października 2023 roku zdobyło taką samą liczbę punktów. O zwycięstwie jednego z nich zadecydowały zapisy regulaminu. Zwyciężył st. sierż. Kamil Kirejczyk reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku.
  • Profilaktyka
    W pigułce
    Do każdych rozważań są potrzebne podstawy pojęciowe traktowane jako źródłowe i uniwersalne. W najbliższych numerach będziemy przytaczać więc definicje dotyczące zasad i norm etycznych. Opracowane przez sieć pełnomocników ds. ochrony praw człowieka w Policji nie tylko je przypomną, lecz także posłużą jako punkt wyjścia do dalszych refleksji.
  • Kraj
    Wyzwania dla trudnych interwencji
    Tematyka poświęcona zagadnieniom podejmowania interwencji policyjnych wobec osób znajdujących się pod wpływem działania środków psychoaktywnych, z zaburzeniami psychicznymi oraz metodologii postępowania z takimi osobami – to zagadnienia podjęte na seminarium eksperckim, które odbyło się w Szkole Policji w Katowicach 27–28 września br. W seminarium i specjalnych warsztatach uczestniczyli m.in. pracownicy Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.
  • Historia
    Policyjne kalendarium
    40 lat temu w 46. numerze tygodnika milicyjnego „W Służbie Narodu” w artykule „Niezniszczalny dowód” opisywano doświadczenia prowadzone przez francuskiego profesora Deroberta, który badał odporność ludzkich zębów na wysokie temperatury. W tym celu poddawał pojedyncze zęby działaniu temperatury, jaka wytwarza się przy eksplozji samolotu. Stwierdził, że zęby bardzo rzadko tracą w tych warunkach swą pierwotną formę. Również w temperaturach najwyższych kurczą się zaledwie o 20 proc.

Archiwum