Bladym świtem na 15-tysięczne Pstrąże w województwie dolnośląskim spadł samolot. Na pokładzie było 200 pasażerów. Maszyna uderzyła w pociąg, transportujący niebezpieczne materiały z tutejszej fabryki chemicznej. Potężny wybuch rozniósł szczątki samolotu w promieniu kilku kilometrów. Wiele budynków zawaliło się. W ruinach zostali ludzie...

+

Ma 37 lat. Od 2001 r. służy w Policji. W wolnych chwilach trenuje podnoszenie ciężarów. W ubiegłym roku został mistrzem Polski federacji MASTERS. W kwietniu tego roku obronił tytuł, powtórnie zdobywając złoto.

+

Co czwarty zgon pourazowy jest spowodowany urazem mózgowo-czaszkowym.

+

- w 2007 roku 19 000 skarg na działania policjantów wpłynęło do jednostek Policji w całym kraju

+

- Miliony dla Policji - z Funduszu Wsparcia Policji i darowizn - Blisko 85 milionów złotych w ramach tzw. Funduszu Wsparcia Policji i 654 929 zł w formie darowizn udało się pozyskać wszystkim komendom wojewódzkim Policji w ubiegłym roku.

+

- Policja a prawa człowieka - Rozmowa z nadkom. Marcinem Wydrą, pełnomocnikiem komendanta głównego Policji ds. ochrony praw człowieka.

+

Śląsk i Zagłębie jeszcze nie ochłonęły po zatrzymaniu i osądzeniu najsłynniejszego polskiego "wampira", Zdzisława Marchwickiego, a już pojawił się tam następny. Joachim Knychała - nim go ujęto -zabił sześć kobiet i dziewczynek, a następnych dziewięć usiłował. Tyle przestępstw zdołano mu udowodnić. Był ostatnim skazanym w Polsce, na którym wykonano karę śmierci.

+

- dzisiaj Policję promuje kom. Michał Żbik, wnuk Jana, kultowego kapitana MO

+

Policjanci z olsztyńskiego CBŚ, ci sami, którym przypisuje się sukces w rozwiązaniu sprawy porwania Krzysztofa Olewnika, mówią: - Nie można tym policjantom, na których się teraz psy wiesza, nie oddać jakiegoś pokłonu. Bo oni naprawdę pracowali. To oni ustalili Sławomira Kościuka i Wojciecha F. Sprawcy zostali zatrzymani na podstawie materiału zgromadzonego przez nich.

+

- sposób postępowania z wiedzą zdobytą podczas kontroli operacyjnej

+