Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Pomagamy i chronimy

Aktualny numer

  • Kraj
    Bezpieczna aleja bukowa
    Aleję bukową z Jacinek do Nacława wzdłuż drogi wojewódzkiej 206 tworzy zwarty katedralny tunel 557 drzew. Najstarsze z nich mają ponad 200 lat i 400 cm obwodu. Drzewa budzą podziw i respekt kierowców.
  • Od objawu do diagnozy - Poradnik
    Definicja zdrowia według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) przedstawia je jako stan pełnego dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego i społecznego, a nie tylko brak obiektywnie istniejącej choroby czy niepełnosprawności.
  • Kraj
    Mowa nienawiści – wyzwania XXI wieku
    Mowa nienawiści i przestępstwa w cyberprzestrzeni były tematem konferencji i warsztatów zorganizowanych przez fundację Czas Wolności sfinansowanych ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Spotkanie odbyło się 6 i 7 listopada br. w Warszawie, a zaproszonymi gośćmi byli funkcjonariusze Policji i Straży Granicznej zajmujący się na co dzień tą problematyką.
  • Tylko służba
    Piąty policyjny Black Hawk trafił do służby
    Polska Policja oficjalnie przyjęła ostatni wielozadaniowy śmigłowiec S-70i Black Hawk zakupiony w ramach podpisanej w 2022 r. trójstronnej umowy między Komendantem Głównym Policji, komendantem głównym PSP i prezesem zarządu NFOŚiGW. Przekazanie śmigłowca odbyło się w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu. Symboliczne klucze odebrał Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Boroń. Od 3 grudnia 2024 r. policyjne lotnictwo dysponuje pięcioma maszynami tego typu.
  • Doskonalenie zawodowe
    Eksperci w swojej dziedzinie
    Młody mężczyzna obnażył się, a potem użył wulgarnych słów w miejscu publicznym. Sprawa trafiła na wokandę. Policjant z jednostki w Pcimiu wygłaszał przemówienie końcowe, przedstawiając rodzaj wykroczeń i wnosząc o wymiar kary. Dla oskarżyciela publicznego takie zadanie nie jest szczególnie trudne, chyba że ma tylko dwanaście minut na przygotowanie mowy.
  • Kraj
    Kryminalne Zakopane
    „Do czasu tej zbrodni Tatry uważane były za sanktuarium, za miejsce, w którym jeśli już, może nam zagrozić przyroda. Ale nie człowiek. Bo przecież Tatry uwrażliwiają nas na drugiego człowieka, a nie powodują, że chcemy mu zrobić coś złego (…) – oto malownicza sceneria tatrzańskich szczytów staje się milczącym świadkiem potwornych zbrodni".

Archiwum