Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

U dzielnicowego za piecem

Aktualny numer

 • Pamięć
  Bezcenna akcja
  Tu przydają się piły, kosy, grabie, ryżowe szczotki, a przede wszystkim każda para rąk. Raz do roku, już od ośmiu lat, w październiku rusza akcja porządkowania cmentarzy wojennych w Beskidzie Niskim powstałych po Bitwie Gorlickiej w 1915 roku. Inicjatorami są policjanci z Koła PTTK nr 8 – Klubu Górskiego „Orły” działającego przy Komendzie Stołecznej Policji.
 • SuperDzielnicowy na planie filmowym
  Plebiscyt na #SuperDzielnicowego 2023 wygrał mł. asp. Patryk Klekot, który oprócz tytułu i statuetki otrzymał jeszcze możliwość zagrania w serialu kryminalnym Telewizji Puls „Dzielnica strachu”. Nasz laureat skorzystał z tej – być może jedynej w życiu – możliwości i na początku października br. udał się na Gorczak, gdzie dzieje się akcja serialu.
 • Pasje
  Jubileuszowo pod Tatrami
  Podobnie jak na pierwszym rajdzie 31 lat temu, tak i w tym roku turyści służb mundurowych resortu spraw wewnętrznych spotkali się pod Tatrami. Wspólnie przemierzali szlaki, poznawali piękno polskiej przyrody i kultury regionu, zacieśniali znajomości i doskonalili umiejętności poruszania się w górach.
 • Szkolenia
  Dwa lata RNZ
  Niestandardowe zachowania osób, wobec których policjanci podejmują interwencje, stają się niestety coraz częściej standardem codziennej służby. Nie ma takiej samej interwencji, mówimy. Ale w tym przypadku naprawdę trudno jest przyjąć jeden stały wzór postępowania, ponieważ wśród osób z zaburzeniami psychicznymi i po zażyciu środków chemicznych nieznanego pochodzenia również nie ma jednolitego mechanizmu zachowań.
 • Sport
  Turniej dla rodziny policjanta
  Sobota 28 października br. na warszawskich Bielanach upłynęła sportowo i charytatywnie. Mundurowe drużyny piłkarskie z całej Polski rywalizowały w turnieju, którego celem była pomoc dla rodziny Jacka Kaspra, policjanta, któremu we wrześniu tego roku spłonął dom wraz całym dobytkiem.
 • Profilaktyka
  W pigułce
  Do każdych rozważań są potrzebne podstawy pojęciowe traktowane jako źródłowe i uniwersalne. W najbliższych numerach będziemy przytaczać więc definicje dotyczące zasad i norm etycznych. Opracowane przez sieć pełnomocników ds. ochrony praw człowieka w Policji nie tylko je przypomną, lecz także posłużą jako punkt wyjścia do dalszych refleksji.

Archiwum