Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

U dzielnicowego za piecem

Aktualny numer

  • Tylko służba
    Policja a polityka – zależna niezależność
    Od początku lat 90. XX wieku przy prawie każdej reorganizacji Policji wracał wątek apolityczności tej formacji. Temat więc nienowy. Jednak dzisiaj, w mocno spolaryzowanych kierunkach politycznych oraz silnej mediatyzacji życia publicznego, warto wywołać go ponownie.
  • Policjanci ratują
    Odznaczeni za narażenie życia
    Medal imienia podkomisarza Policji Andrzeja Struja to wyjątkowe odznaczenie przyznawane policjantom za podjęcie poza służbą czynności ratowania życia lub zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia oraz za podjęcie w czasie służby czynności ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia.
  • Profilaktyka
    W pigułce
    Do każdych rozważań są potrzebne podstawy pojęciowe traktowane jako źródłowe i uniwersalne. W najbliższych numerach będziemy przytaczać więc definicje dotyczące zasad i norm etycznych. Opracowane przez sieć pełnomocników ds. ochrony praw człowieka w Policji nie tylko je przypomną, lecz także posłużą jako punkt wyjścia do dalszych refleksji.
  • Policjant, który mi pomógł
    Co pan radzi? – asp. szt. Stanisław Siwek
    „(…) I wówczas, gdy jedna «śmierć» patrzy na drugą «śmierć», licytując się, kto za kogo trumną będzie szedł, a za kogo trumną już nie pójdzie nikt, wówczas tę «ciszę» ze łzami spływającymi po policzkach przerywa (…) sygnał domofonu… (…). Zapyta ktoś, czy można pomóc, nie robiąc niczego, jak tylko: być Człowiekiem. Po to, aby po prostu być: Człowiekiem dla Człowieka (…)” – napisał mieszkaniec Warszawy w uzasadnieniu zgłaszającym asp. szt. Stanisława Siwka do konkursu „Policjant, który mi pomógł”.
  • Pasje
    Jubileuszowo pod Tatrami
    Podobnie jak na pierwszym rajdzie 31 lat temu, tak i w tym roku turyści służb mundurowych resortu spraw wewnętrznych spotkali się pod Tatrami. Wspólnie przemierzali szlaki, poznawali piękno polskiej przyrody i kultury regionu, zacieśniali znajomości i doskonalili umiejętności poruszania się w górach.

Archiwum