Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

U dzielnicowego za piecem

Aktualny numer

 • Kraj
  Wyzwania dla trudnych interwencji
  Tematyka poświęcona zagadnieniom podejmowania interwencji policyjnych wobec osób znajdujących się pod wpływem działania środków psychoaktywnych, z zaburzeniami psychicznymi oraz metodologii postępowania z takimi osobami – to zagadnienia podjęte na seminarium eksperckim, które odbyło się w Szkole Policji w Katowicach 27–28 września br. W seminarium i specjalnych warsztatach uczestniczyli m.in. pracownicy Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.
 • Tylko służba
  Brelok z logo Policji
  Oczekiwanie na dzień, gdy po 15 czy 25 latach służby osiągnie się prawa emerytalne, niejednemu policjantowi dłuży się jak cała wieczność. Ale są i tacy, którzy czasu nie liczą i dają się nieść fali. Dzięki takiemu podejściu służba przestaje być obowiązkiem i staje się przywilejem. Trzeba tylko to sobie uświadomić.
 • Doskonalenie zawodowe
  Dzielnicowy Roku 2023
  Tak wyrównanej rywalizacji o miano najlepszego dzielnicowego w kraju w dwudziestoletniej historii konkursu jeszcze nie było. Dwóch uczestników XIII Finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku” w Katowicach rozegranego od 17 do 20 października 2023 roku zdobyło taką samą liczbę punktów. O zwycięstwie jednego z nich zadecydowały zapisy regulaminu. Zwyciężył st. sierż. Kamil Kirejczyk reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku.
 • Pamięć
  Bezcenna akcja
  Tu przydają się piły, kosy, grabie, ryżowe szczotki, a przede wszystkim każda para rąk. Raz do roku, już od ośmiu lat, w październiku rusza akcja porządkowania cmentarzy wojennych w Beskidzie Niskim powstałych po Bitwie Gorlickiej w 1915 roku. Inicjatorami są policjanci z Koła PTTK nr 8 – Klubu Górskiego „Orły” działającego przy Komendzie Stołecznej Policji.
 • Pasje
  XI edycja festiwalu kryminału
  Od 11 do 13 października 2023 r. trwała 11. już edycja Festiwalu Kryminału „Kryminalna Piła” 2023. To wyjątkowe przedsięwzięcie na mapie imprez o charakterze kulturalnym i to w skali światowej. Nigdzie bowiem, na żadnym z kontynentów, nie jest organizowane przedsięwzięcie przez dwie pozornie odmienne i wykluczające się instytucje – szkołę policyjną i dom kultury.
 • Pasje
  Jubileuszowo pod Tatrami
  Podobnie jak na pierwszym rajdzie 31 lat temu, tak i w tym roku turyści służb mundurowych resortu spraw wewnętrznych spotkali się pod Tatrami. Wspólnie przemierzali szlaki, poznawali piękno polskiej przyrody i kultury regionu, zacieśniali znajomości i doskonalili umiejętności poruszania się w górach.

Archiwum