Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Niedźwiedzi patrol

Aktualny numer

  • Oto jestem w Gruzji
    Czy po ponad 22 latach służby nadal można czerpać satysfakcję z zadań, z zapałem i pasją je wykonywać, z chęcią i ciekawością nabywać kolejnych umiejętności i – przede wszystkim – wierzyć, że to, co robimy każdego dnia, ma sens? Tak, jeśli to, co robisz, jest kolejnym etapem twojego profesjonalnego rozwoju, na który – nie ma co ukrywać – ciężko pracowałeś. Tak, jeśli to, co robisz, jest spełnieniem marzeń.
  • Kraj
    CrimART z Krakowa
    Historia pokazuje, że bardzo duże ryzyko utraty wszelakich dóbr kultury niosą ze sobą konflikty zbrojne, podczas których dochodzi do utraty kontroli nad muzeami, zbiorami dzieł sztuki i innymi obiektami, w których są gromadzone, a w konsekwencji – ich grabież, wywóz na terytorium innych państw i ostatecznie dewastacja bądź ukrycie. Z kolei w czasach pokoju dobra kultury stanowią łakomy kąsek dla grup przestępczych.
  • Historia
    Policyjne kalendarium
    W jednym z artykułów 37. numeru tygodnika policyjnego „Na Posterunku” z 9 września 1933 r. pisano, że w Anglii miasto Brighton jako pierwsze wprowadziło do wyposażenia policjanta kieszonkowe „radjoaparaty”, które ważyły 800 gramów, nosiło się je w kieszeni munduru, a antena była wszyta na plecach, w mundur. Zasięg aparatów wynosił 16 km w mieście, a w wolnej przestrzeni do 50 km.
  • Współpraca międzynarodowa
    Z kolejną misją
    Po raz drugi policjanci pionu kryminalnego wraz z polskimi i ukraińskimi prokuratorami dokumentowali zniszczenia wojenne na Ukrainie. Ostatnia wizyta polskich śledczych odbyła się od 12 do 22 lipca 2023 r. Tym razem czynności oględzin obiektów cywilnych, które zostały zniszczone w wyniku działań bojowych, wykonywano w miejscowościach obwodu sumskiego oraz czernihowskiego – łącznie 10 budynków.
  • Prawo
    Ochrona zwierząt w Polsce, czyli ryby mają głos, cz.5
    W poprzednich artykułach omówiono zachowania znamionujące znęcanie się nad zwierzętami. Wiemy już, że każde zwierzę jest pod ochroną prawną, że znęcanie jest zachowaniem świadomym, choć być może nie zawsze sprawca uświadamia sobie, że znęca się nad zwierzęciem. Wiele osób jest bowiem przekonanych o prawidłowości swego postępowania. Wiemy, że zwierzę nie jest rzeczą. Jest żyjącą i czującą istotą.
  • Policjanci ratują
    Odznaczeni za narażenie życia
    Medal imienia podkomisarza Policji Andrzeja Struja to wyjątkowe odznaczenie przyznawane policjantom za podjęcie poza służbą czynności ratowania życia lub zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia oraz za podjęcie w czasie służby czynności ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia.

Archiwum