Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Wsparcie dla Litwy

Aktualny numer

 • Policyjny podcast
  Dworcówka
  Czerwiec 1965 roku był wyjątkowo upalny. Żar lał się z błękitnego, bezchmurnego nieba. Mieszkańcy Bydgoszczy szukali schronienia w zacienionych miejscach, do saturatorów z wodą sodową ustawiały się ogonki kolejek pełnych ludzi pragnących orzeźwienia. W tym uciążliwym skwarze wiadomość o brutalnym zabójstwie prostytutki była dla bydgoszczan niczym kubeł lodowatej wody i wywołała popłoch wśród wszystkich kobiet trudniących się nierządem.
 • Tylko służba
  Kajet wyprowadzić!
  Funkcjonariusze prewencji stanowią najliczniejszą służbę w Policji. Jest ich ponad 63 tys., w tym ponad 44 tys. realizuje zadania bezpośrednio na ulicy. Są to policjanci pełniący służbę patrolowo-interwencyjną, ruchu drogowego, w OPP lub SPPP, dzielnicowi, wywiadowcy prewencji. Podczas wykonywania podstawowych czynności funkcjonariusze ci, niejako przy okazji, pozyskują wiele informacji, które służą całej Policji.
 • Kraj
  Wrześniowe rozmowy o podwyżkach
  Przez cały wrzesień trwały rozmowy kierownictwa związków zawodowych służb mundurowych z kierownictwem resortu spraw wewnętrznych i administracji. Co kilka dni pojawiały się nowe informacje w sprawie wynegocjowanych warunków. W końcu, 24 września br., zostało podpisane porozumienie, na mocy którego ma się polepszyć sytuacja finansowa mundurowych.
 • Sport
  Weterani RP w akcji
  W sobotę 25 września br. w Kozerkach koło Grodziska Mazowieckiego na Strzelnicy Gentleman Gun Club, prowadzonej przez Fundację Wszystkie Kolory Munduru, zorganizowane zostały IV Zawody Strzeleckie Weteranów i Sympatyków o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Weteranów Działań Poza Granicami Rzeczypospolitej.
 • Prawo
  „Mieszkaniowa” pomoc finansowa
  W poprzednim numerze omówiono zasady dotyczące ubiegania się o równoważnik pieniężny za remont lokalu i przyznawania go. W tym numerze przedmiotem rozważań będzie instytucja tzw. mieszkaniówki, czyli pomocy finansowej udzielanej w celu zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych policjanta.
 • Technika i sprzęt
  Kagańczyk
  Mówią o nim „Kagańczyk” i każdy policyjny przewodnik psa służbowego wie, o kogo chodzi. To Tomasz Urbańczyk, który od blisko 30 lat w swoim zakładzie w pobliżu Sułkowic szyje dla Policji psie akcesoria.

Archiwum