Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Z pomocą Ukrainie

Aktualny numer

 • Pasje
  Wyróżnieni „Obiektywnie o drogówce”
  Gala konkursu już dawno za nami, relacja w styczniu ukazała się na naszych łamach, w lutowym numerze zaprezentowaliśmy prace laureatek, a teraz, zgodnie z regulaminem, przedstawiamy wyróżnione przez jury zdjęcia.
 • Kraj
  Nocna wizyta
  O przebiegu wizyty Joe Bidena w Polsce pod kątem policyjnego zabezpieczenia z zastępcą Komendanta Głównego nadinsp. Romanem Kusterem oraz z zastępcą komendanta stołecznego Policji ds. prewencji insp. Tomaszem Znajdkiem rozmawia Andrzej Chyliński.
 • Tylko służba
  Jaki ojciec, taki syn
  Na służbie mówią do siebie po imieniu: Błażej i Dawid. Gdy zdejmą mundur, Dawid mówi do starszego „tato”. Obaj z Komisariatu Policji w Golinie. Asp. szt. Błażej Borowiec jest starszym dzielnicowym, a jego syn st. sierż. Dawid Borowiec funkcjonariuszem zespołu patrolowo-interwencyjnego.
 • Policjanci ratują
  Pomagamy i chronimy
  Nierzadko z narażeniem własnego zdrowia i życia, czasem po służbie, ale zawsze pod presją czasu – funkcjonariusze Policji co dzień pomagają i chronią również tę najważniejszą z wartości, jaką jest ludzkie życie. Oto tylko część takich właśnie interwencji, które polscy policjanci skutecznie przeprowadzili od połowy stycznia do połowy lutego br.
 • Policjanci ratują
  Odznaczeni za narażenie życia
  Medal imienia podkomisarza Policji Andrzeja Struja to wyjątkowe odznaczenie przyznawane policjantom za „(…) podjęcie poza służbą czynności ratowania życia lub zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia oraz za podjęcie w czasie służby czynności ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia”.
 • Kraj
  Tabletki z betoniarki
  Wartość rynku leków w Polsce jest szacowana na ponad 40 miliardów złotych rocznie i stale rośnie. Nic więc dziwnego, że grupy przestępcze już dawno dostrzegły tu znakomite możliwości uzyskiwania ogromnych zysków. Komisarz Piotr Woźniak z CBŚP w Poznaniu ocenia, że zyski z przestępczości farmaceutycznej są 10-krotnie wyższe niż ze sprzedaży narkotyków.

Archiwum