Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Współpraca służb w sytuacjach kryzysowych

Aktualny numer

 • Współpraca międzynarodowa
  Zapomniana misja
  Sudan kiedyś był największym państwem afrykańskim. W 2003 roku zachodni region Darfur stał się areną krwawej wojny etnicznej. Popierani przez rząd wojownicy arabscy byli oskarżani o naruszanie praw człowieka, masowe morderstwa, grabieże i gwałty na niearabskiej czarnoskórej ludności. Ocenia się, że zginęło około 200 tysięcy osób, a 2 miliony zostały zmuszone do emigracji. W regionie postępował kryzys humanitarny…
 • Pierwsza pomoc
  Samodzielna rehabilitacja po COVID-19
  Zanim zaczniemy rehabilitację, musimy mieć pewność, że nie bagatelizujemy niepokojących objawów, do których należą duszność i spadek tolerancji wysiłku. Każdy wysiłek może spowodować nadreaktywność oskrzeli objawiającą się dusznością, przewlekłym, suchym i męczącym kaszlem. To jest grupa objawów, która może sugerować, że po COVID-19 lub innych wirusowych infekcjach układu oddechowego występują powikłania.
 • Technika i sprzęt
  SEPP – To proste
  Otwierasz służbową pocztę, tworzysz wiadomość, znajdujesz adresata i klikasz „Wyślij”. To podstawowa funkcja Systemu Elektronicznej Poczty Policji. Ale czy wiesz, że SEPP potrafi więcej niż tworzenie, wysyłanie i odbieranie e-maili?
 • Sport
  Nowy oddech reprezentacji POLSKIEJ POLICJI
  Jest potrzeba, aby podsycać istniejącą w Policji modę na sport. To kwestia zdrowia i przydatności do służby. Przez dwa lata pandemii większość zawodów, w których startowali policjanci, po prostu się nie odbywała. Teraz nadszedł czas na odbudowę formy. Fizycznej i organizacyjnej.
 • Historia
  Odznaka Pamiątkowa Policji Województwa Śląskiego
  W tym roku przypada 100. rocznica powrotu części Górnego Śląska do Polski. Powstało autonomiczne województwo śląskie, którego bezpieczeństwa wewnętrznego strzegła Policja Województwa Śląskiego (dalej PWŚl.). Formacja ta została utworzona na wzór Policji Państwowej i stanowiła ok. 10 proc. stanu osobowego sił policyjnych w II Rzeczypospolitej. Tak jak województwo śląskie, tak i jego policja cieszyła się dużą autonomią, którą gwarantowała Ustawa Konstytucyjna wydana przez Sejm Ustawodawczy.

Archiwum