Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Za owsa garść

Aktualny numer

 • CLKP
  Słuchać i słyszeć
  Niby nic prostszego – spisać treść nagrania, które się słyszy. Dobrze słyszeć to jednak nie lada sztuka. Weźmy dla przykładu dwa takie same niemal zdania: „Nie ja zabiłem” i „Nie, ja zabiłem”.
 • Pamięć
  Tablica w SP w Katowicach
  14 grudnia ubiegłego roku dzięki inicjatywie Oddziału IPN w Katowicach i Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. zs. w Katowicach w Szkole Policji w Katowicach zawisła tablica poświęcona Augustynowi Bańczykowi – zastępcy Głównego Komendanta Policji Województwa Śląskiego.
 • Pamięć
  Uratowani dla przyszłości
  Pracę zaczynali niemal od zera. Nie mieli nic lub prawie nic, ale każde nowe odkrycie, każda informacja i dotarcie do następnej osoby, będącej potomkiem przedwojennych stróżów prawa, dodawały im skrzydeł. Tak powstała monografia policji szamotulskiej w okresie II Rzeczypospolitej.
 • Pamięć
  Odnaleziony policjant
  Z kart „Granatowego porządku” wyłaniają się postaci przedwojennych policjantów. Trudno zdecydować, którą z nich przybliżyć na naszych łamach, aby pokazać losy funkcjonariuszy Policji Państwowej...
 • Tylko służba
  Uratowali życie
  Nierzadko z narażeniem własnego zdrowia i życia, czasem po służbie, ale zawsze pod presją czasu – funkcjonariusze Policji co dzień pomagają i chronią również tę najważniejszą z wartości, jaką jest ludzkie życie. Oto tylko część takich właśnie interwencji, które polscy policjanci skutecznie przeprowadzili od połowy grudnia do połowy stycznia tego roku.
 • Tylko służba
  Rok 2020 w liczbach
  Choć w kwestii wszelkiej maści statystyk wielu policjantów prezentuje zdanie odrębne, to do dziś nie wymyślono lepszej metody na podsumowanie działań formacji. W końcu mówi się, że liczby nie kłamią, a ich zdaniem ubiegły rok nie był wcale taki najgorszy.

Archiwum