Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Jesteśmy NEGO

Aktualny numer

 • Tylko służba
  Wilki w rejonie
  Policyjna škoda yeti dzielnie sunie wyboistą ścieżką w górę zbocza, ale i to auto ma swoje ograniczenia. Po kilkunastu minutach docieramy do punktu, gdzie razem z dzielnicowym przesiadamy się do terenówki GOPR-u. Inaczej w rejon ze sprawą do bacy dotrzeć nie sposób, bo wraz z juhasami pilnuje owiec na hali.
 • Policjanci ratują
  Pomagamy i chronimy
  Nierzadko z narażeniem własnego zdrowia i życia, czasem po służbie, ale zawsze pod presją czasu – funkcjonariusze Policji co dzień pomagają i chronią również tę najważniejszą z wartości, jaką jest ludzkie życie. Oto tylko część takich właśnie interwencji, które polscy policjanci skutecznie przeprowadzili od połowy września do połowy października tego roku.
 • Kraj
  Szkolenie gruzińskich funkcjonariuszy przez polskich policjantów
  W dniach 10–17 września 2022 r. odbywała się pierwsza edycja szkolenia organizowanego na mocy projektu „Szkolenie policjantów w zakresie podejmowania wieloaspektowych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego Gruzji”, w ramach programu współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP – „Polska Pomoc”.
 • Tylko służba
  „Zrozumieć dlaczego?”
  – nie tylko seminarium. O nowym projekcie rozmawiamy z mł. insp. Krzysztofem Łaszkiewiczem, pełnomocnikiem Komendanta Głównego Policji ds. ochrony praw człowieka.
 • Technika i sprzęt
  Crossowe rozterki
  Rolnik z okolic Bielska Podlaskiego poprosił swojego dzielnicowego o pomoc. Kolejny już raz mężczyźni na terenowych motocyklach – crossach – zniszczyli mu zasiewy. Policjantom udało się ich zatrzymać, jednak w podobnej sytuacji w Ząbkowicach Śląskich 17-latek uciekający crossem zjechał w pole, gdzie radiowóz nie mógł już kontynuować pościgu.
 • Pamięć
  Policyjne kalendarium
  Uzupełniono centralny zbiór dossier o 420 szczegółowych wykazów na temat sposobów popełniania przestępstw przez poszczególnych kasiarzy, włamywaczy mieszkaniowych, handlarzy żywym towarem, kieszonkowców, oszustów międzynarodowych oraz o ich tożsamości i przeszłości kryminalnej. Centralny rejestr fotograficzny powiększył się o 5670 fotografii.

Archiwum