Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Nie czekając na jutro

Aktualny numer

 • Historia
  Załatwić go ostatecznie
  Mieszkańcy kamienicy w centrum Łodzi usłyszeli trzy strzały, a kilka minut potem jeden z lokatorów znalazł na klatce schodowej zwłoki mężczyzny. Wezwana Policja zjawiła się na miejscu po kilkunastu minutach. Już ze wstępnych oględzin wynikało, że strzały były oddane z bliskiej odległości, w pierś i w głowę.
 • Doskonalenie zawodowe
  Zajezdnia
  Do budynku biurowego zajezdni na warszawskiej Woli wdarło się dwóch mężczyzn z długą bronią. Wzięli znajdujących się tam ludzi jako zakładników i zadzwonili pod numer 112 z informacją, że to zamach terrorystyczny...
 • Policjanci ratują
  Pomagamy i chronimy
  Nierzadko z narażeniem własnego zdrowia i życia, czasem po służbie, ale zawsze pod presją czasu– funkcjonariusze Policji co dzień pomagają i chronią również tę najważniejszą z wartości, jaką jest ludzkie życie. Oto tylko część takich właśnie interwencji, które polscy policjanci skutecznie przeprowadzili od połowy marca do połowy kwietnia br.
 • Prawo
  Prawne aspekty korekty płci
  Transseksualizm jest zjawiskiem zarówno społecznym, jak i medycznym. W Polsce, odmiennie niż w wielu innych krajach, nie tylko europejskich, nie obowiązują regulacje normujące sytuację prawną osób poddawanych procedurom zmiany płci.
 • Policjanci ratują
  Odznaczeni za narażenie życia
  Medal imienia podkomisarza Policji Andrzeja Struja to wyjątkowe odznaczenie przyznawane policjantom za podjęcie poza służbą czynności ratowania życia lub zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia oraz za podjęcie w czasie służby czynności ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia.
 • Historia
  Zawodowcy i amatorzy
  Obraz płatnego mordercy ukształtowały filmy i powieści sensacyjne. Jest to na ogół mężczyzna około 40-letni, sprawny, wysportowany, o nerwach ze stali, doskonale posługujący się bronią palną, która zazwyczaj jest narzędziem zbrodni, inteligentny i umiejętnie zacierający za sobą ślady.

Archiwum