Informacja o policjancie gołymi rękami rozbrajającym dwóch nożowników to byłby hit dnia. A co dopiero, jak w tej roli występuje policjantka?

+

– To była ciekawa sprawa. Koniec 2007 r. Siarczysty mróz, a my przy jednej z zasadzek spędziliśmy w samochodach kilka dni. Opłaciło się i wykryliśmy przemyt ketaminy z Indii. Potem w trakcie rozpraw sądowych obrońcy oskarżonych podawali w wątpliwość, czy ketamina kwalifikuje się jako środek odurzający, że może wcale nie jest niebezpieczna dla ludzi.

+

Gdy słyszymy hasło „95 lat kobiet w Policji”, to myślimy o kobiecie w mundurze – policjantce. Prawda jest jednak taka, że równie ważną pracę wykonują kobiety pracujące na etatach cywilnych. Bez nich ci z pierwszych szeregów nie mogliby osiągnąć tak wiele dla formacji.

+

Gdyby przybiegł kilka sekund później, prawdopodobnie nie uratowałby mężczyzny z płonącego mieszkania.

+

Jeszcze dekadę temu częściej płaciliśmy gotówką. Transakcje bezgotówkowe były dostępne, ale mniej bezpieczne. Postęp technologii diametralnie zmienił nasze podejście do płatności elektronicznych.

+

7 listopada ub.r. weszły w życie akty prawne zawierające regulacje dotyczące drogowej kontroli technicznej autobusów i samochodów ciężarowych oraz nowe regulacje mające usprawnić kontrolę ruchu drogowego.

+

24 października w Kielcach odbyła się XIX Konferencja „Bezpieczny stadion” zorganizowana przez PZPN dla Policji, klubów piłkarskich i przedstawicieli firm zabezpieczających mecze piłkarskie. Trzy tygodnie wcześniej ta sama grupa spotkała się na przeprowadzonych przez UEFA we współpracy z PZPN warsztatach dotyczących bezpieczeństwa stadionowego.

+

– Muzyka była moim światem przez ponad 10 lat. Potem trafiłem do Policji. Tu znalazłem sposób na wyeliminowanie monotonności w pracy. Jako dzielnicowy realizuję różnorodne zadania, co daje dużo satysfakcji. A podróże motocyklowe są sposobem na odstresowanie się. Jazda na motocyklu to coś jak medytacja. Jeśli pełniąc służbę komuś pomogę, a pasją kogoś zarażę, utwierdzam się w poczuciu dobrze obranego celu – mówi o sobie policjant, motocyklista i muzyk – mówi asp. Tomasz Dąbrowski.

+

Takie słowa słyszą policjanci z zachodniopomorskiej policji, gdy poruszają się nowymi radiowozami o napędzie elektrycznym. Gdy mówimy o samochodzie elektrycznym, w większości przypadków myślimy o nowoczesności i ekologii. I rzeczywiście. Na tle pojazdów spalinowych „elektryki” jawią się jako przyszłość motoryzacji.

+

Święto to nie tylko parady i oficjalne przemówienia. Dla spacerowiczów zwiedzających stołeczne Stare Miasto przygotowano także inne atrakcje.

+

Szybki wzrost technologii sprawił, że wiele operacji finansowych realizowanych w sieci internetowej prowadzi do zwiększenia działalności przestępczej w wirtualnym świecie. Obszarami działań przestępców są w szczególności oszustwa, wyłudzenia oraz nielegalny handel towarów.

+

W związku z rosnącą liczbą jednośladów na polskich drogach Biuro Ruchu Drogowego KGP zainicjowało akcję informacyjno-edukacyjną „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

+

Tegoroczna, piąta edycja Ogólnopolskiej Ligi Strzeleckiej Funkcjonariuszy, Żołnierzy i Weteranów już za nami. Zakończył ją trzeci etap, który odbył się 29 listopada br. na strzelnicy KGP w Warszawie.

+

W roku 2017 został wprowadzony w życie projekt Komendy Głównej Policji, dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach „Programu operacyjnego infrastruktura i środowisko 2014–2020”. W ramach tego projektu Policja otrzymała dużo nowoczesnego sprzętu za kwotę przekraczającą 100 mln zł.

+

8 czerwca br. pod Kopcem Wyzwolenia w Piekarach Śląskich spotkali się uczestnicy ósmego Odlotowego Rajdu Motocyklowego. Motocykliści zostali oficjalnie pożegnani przez władze miasta i ruszyli do Przysuchy, by wziąć udział w pikniku charytatywnym.

+

Wielu policjantów prowadzi radiowozy, ale już niewielu poza pracą ściga się w wyścigach samochodowych. Jeden z nich został wicemistrzem Polski w klasie 1N.

+

W Ryni nad Zalewem Zegrzyńskim można było usłyszeć 22–24 maja 2015 r. muzykę zespołu blues-rockowego oraz odgłosy silników wielu motocykli. To Mundurowy Klub Motocyklowy Smoking Barrels zorganizował międzynarodowy zlot motocyklistów z Polski i z zagranicy.

+

Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego zorganizowało, na błoniach Stadionu Narodowego, piknik edukacyjny „Bezpieczny sezon motocyklowy 2015”. Impreza odbyła się 17 maja br.

+

Po raz czwarty Mundurowy Klub Motorowy RP zorganizował Międzynarodowe Motorowe Mistrzostwa Służb Mundurowych pod nazwą „Uniform-Motor-Rally A.D. 2014”. Odbyły się 27 września br. na torze kartingowym przy stadionie żużlowym „Motoarena” w Toruniu.

+

17 maja br. Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku zorganizowało Noc Muzeów gdzie zwiedzający mogli wziąć udział w konkursach, grach i upiornych zabawach.

+

Celem szwajcarsko polskiego projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, wartego blisko 16 milionów złotych, jest poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach. Ze środków programu realizowane są inwestycje, doposażana jest Policja, finansowana jest kampania społeczna oraz szkolenia.

+

O pijanych kierowcach pisaliśmy na naszych łamach m.in. w nr. 11 z 2011 roku. Rok 2014 rozpoczął się serią dramatycznych wypadków drogowych, które spowodowali nietrzeźwi kierowcy.

+

Krzysztof Hołowczyc wraz ze swoim pilotem Maciejem Wisławskim na zaproszenie IPA byli gośćmi stołecznych policjantów. Na płycie lotniska Warszawa Babice zaprezentowali techniki bezpiecznej jazdy w warunkach zimowych.

+

Do redakcji przyszedł e-mail: „Dzielnicowy z Bochni zbudował replikę roadstera”. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że auto jest jedyne w swoim rodzaju. Mimo że jest to replika lotusa seven. Postanowiłem to sprawdzić.

+

W ramach polsko szwajcarskiego projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” uczymy się, jak dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Dzięki temu zaoszczędzimy czas i pieniądze.

+

16 milionów złotych jest wart polsko szwajcarski projekt, który ma polskie drogi uczynić tak bezpiecznymi, jak te w Szwajcarii. „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” trwa od lipca 2012 r. do czerwca 2015 r., a strona szwajcarska dofinansowuje ten projekt w 85 procentach.

+

Wybierz Strony