Drodzy Czytelnicy!
Numer, który trzymacie w rękach, początkowo miał być nieco inny – weselszy, pełen materiałów lekkich, łatwych i przyjemnych. Niestety, życie weryfikuje takie plany. Śmierć naszego kolegi st. sierż. Marcina Szpyruka, który do końca wypełnił słowa policyjnej roty ślubowania, zmieniła nieco wydźwięk wydania.
Wrzesień to tradycyjny początek szkoły i związanej z nią nauki – dziedziny nieodzownej również w pracy każdej organizacji policyjnej na świecie. W polskiej Policji wielu ekspertów z tytułami naukowymi zatrudniają laboratoria kryminalistyczne, w tym największe – Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji. Począwszy od tego numeru, postaramy się przybliżyć pracę w tego rodzaju jednostce.
W numerze znajdziecie także inne z zapowiadanych wcześniej materiałów, jak choćby kolejny tekst o zabytkowych budynkach w Policji – tym razem nasi reporterzy pojechali do KWP w Opolu, gdzie do dziś funkcjonuje przedwojenna, bardzo charakterystyczna winda, która… nie zatrzymuje się między piętrami. Przedstawiamy również historie związane z ratowaniem zdrowia i życia przez nasze koleżanki i kolegów. Artykuły, które tym razem nie zmieściły się na naszych 50 stronach, ukażą się w kolejnych wydaniach. Dla nas najważniejsza jest bowiem reakcja na bieżące, ważne dla całej formacji wydarzenia. Jesteśmy w końcu Waszą policyjną gazetą i możecie być pewni, że dołożymy wszelkich starań, aby poruszane przez nas zagadnienia były zbieżne z oczekiwaniami środowiska. Dlatego też zachęcamy Was do kontaktu – mówcie i piszcie o swoich problemach, a my postaramy się przedstawić je na naszych łamach i pytać o nie również naszych przełożonych oraz szefów nadzorujących czy współpracujących z Policją. Po prostu – rozmawiajmy o Policji.
Redaktor naczelny
insp. dr Mariusz Ciarka