Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Pamięci księdza Kwaśnika

W najbliższą środę 10 listopada w Starej Iwicznej koło Warszawy zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa ku czci śp. ks. kanonika Andrzeja Kwaśnika, który zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu 10 kwietnia br., lecąc na rocznicowe obchody do Katynia.

Uroczystość odbędzie się w kościele parafii pw. Zesłania Ducha Świętego, gdzie ks. Kwaśnik był długoletnim proboszczem. To właśnie tu narodziła się bliska więź księdza Andrzeja z Policją. Najpierw został kapelanem Oddziału Prewencji Policji w Warszawie, stacjonującego w pobliskiej Nowej Iwicznej, potem stowarzyszeń rodzin policyjnych, a po śmierci ks. prałata Zdzisława Peszkowskiego także Federacji Rodzin Katyńskich.

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 18.00 odprawieniem mszy św. pod przewodnictwem ks. bp. Mariana Dusia. Po nabożeństwie zostanie odsłonięta tablica w kościele, po czym wszyscy przejdą na pobliski cmentarz, gdzie Jego Ekscelencja poświęci epitafium umieszczone na grobie rodziców księdza Andrzeja.

Ksiądz Andrzej Kwaśnik został pochowany w Świątyni Opatrzności Bożej w warszawskim Wilanowie. Jego grób, z powodu prac budowlanych, można odwiedzać tylko w sobotnie popołudnia i przez całą niedzielę.

P.Ost.