Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

II Mistrzostwa Warszawy w Pływaniu Służb Mundurowych

POPŁYNĘLIŚMY DLA RODZIN BOR-owców

23 września br. na pływalni „Prawy Brzeg” na warszawskiej Pradze rozegrano mistrzostwa służb mundurowych garnizonu warszawskiego w pływaniu. Pierwsze takie zawody odbyły się na wiosnę 2009 r. Kolejne zaplanowane były na kwiecień tego roku, ale z uwagi na żałobę narodową po katastrofie prezydenckiego samolotu zostały przeniesione na wrzesień.

O puchar komendanta głównego Policji rywalizowały drużyny Biura Ochrony Rządu, Komendy Głównej Policji, Centralnego Biura Śledczego z Warszawy, Państwowej Straży Pożarnej, Komisariatu Rzecznego Policji z Warszawy, Centralnego Węzła Łączności MON i Straży Marszałkowskiej. Dochód z imprezy wspomógł rodziny poległych w katastrofie funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu.

Rozegrano dwie konkurencje indywidualne. W wyścigu na 50 m stylem dowolnym w kategorii mężczyzn poniżej 40. roku życia zwyciężył Jan Rekowski z CBŚ w Warszawie, drugie miejsce zajął Juliusz Mazinowski z komisariatu rzecznego, a trzecie Patryk Maruszak z PSP. W kategorii powyżej 40 lat triumfował Piotr Wawrzynkiewicz z PSP, srebrny medal zdobył Jarosław Silwonik z Biura Operacji Antyterrorystycznych, który reprezentował KGP, a brązowy Tomasz Kuśnierz z BOR. Na tym samym dystansie rywalizowały tez panie. W pierwszej kategorii zwyciężyła Ewelina Pruszko z BOR. Za nią uplasowały się kolejno Klaudia Kaczmarczyk, reprezentująca Centralny Węzeł Łączności MON i Anna Mazur z BOR. W drugiej kategorii wiekowej płynęła tylko jedna zawodniczka Joanna Szczepańska z CBŚ w Warszawie, która zdobyła złoto. Wyścig na 50 m stylem klasycznym pań także wygrała Ewelina Pruszko z BOR przed Anną Mazur z BOR i Magdaleną Zielińską z PSP. W drugiej kategorii wiekowej złoto zdobyła również Joanna Szczepańska z CBŚ. Wśród mężczyzn poniżej 40. roku życia pierwsze trzy miejsca w klasyku zajęli strażacy – kolejno: Patryk Maruszak, Hubert Cabaj i Grzegorz Cisek. W kategorii oldboyów złoto zdobył Piotr Wawrzynkiewicz z PSP, srebro Jarosław Silwonik, a brąz Tomasz Struszewski, obaj z BOA, podczas zawodów reprezentowali KGP.

W przerwie zawodów odbył się pokaz kajakarski.

Na zakończenie rozegrano wyścig sztafetowy. Drużyny składały się z pięciu zawodników, każdy płynął 50 m innym stylem. Piątym zawodnikiem była osoba zajmująca kierownicze stanowisko, która płynęła żabką. Najlepsza okazała się drużyna PSP. Za nią znalazły się dwie drużyny wystawione przez Biuro Ochrony Rządu. II Mistrzostwa Warszawy oprócz rywalizacji sportowej miały także charakter charytatywny. Każda drużyna startująca w sztafecie wpłaciła po 100 zł na rzecz rodzin poległych funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem. Zawodnicy przynieśli zabawki dla dzieci. Torby dla najmłodszych pełne niespodzianek ufundowali także sponsorzy. W trakcie imprezy odbyła się licytacja gadżetów sportowych, z której dochód również zostanie przekazany rodzinom poległych funkcjonariuszy BOR., Mistrzostwa zaszczyciło wiele znanych postaci ze świata sportu i polityki.

Paweł Ostaszewski, który dzielnie walczył, reprezentując KGP, zajął 4. miejsce w oldboyowej żabce.

Zawody przygotowali: Zarząd w Warszawie CBŚ, Zarząd Wojewódzki NSZZ P i DOSiR Praga Płn.