Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Z serca dla Małgosi

Prawie 10 tysięcy złotych zebrano na leczenie chorej na białaczkę córki policjanta. Udało się to dzięki piłkarzom – nie tylko policyjnym i ludziom dobrej woli.

We wtorek 28 września br. na boiskach Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji Praga Północ przy ul. Kawęczyńskiej w Warszawie odbył się turniej piłkarski o Puchar Komendanta Stołecznego Policji. Rozgrywkom towarzyszyły liczne atrakcje: pokaz musztry paradnej w wykonaniu policyjnej orkiestry, wystawa sprzętu służbowego oraz demonstracja tresury psów policyjnych. Dochód z imprezy wspomógł leczenie dwuipółletniej Małgosi Smosarskiej, córki stołecznego policjanta, chorej na ostrą białaczkę szpikową.

Dżdżysta pogoda nie ostudziła serc piłkarzy i kibiców, którzy przybyli na turniej. O główne trofeum rywalizowały m. in. drużyny: Straży Miejskiej Miasta Stołecznego Warszawy, Zarządu Transportu Miejskiego z Warszawy, Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji, Zarządu Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji w Warszawie, Parlamentarzystów RP, Stowarzyszenia Byłych Piłkarzy i Gminnego Klubu Piłkarskiego Targówek. I właśnie ta ostatnia drużyna, pokonując w finale 3 : 1 reprezentację Stowarzyszenia Byłych Piłkarzy wywalczyła Puchar Komendanta Stołecznego Policji. Trofeum wręczył zastępca szefa stołecznych stróżów prawa insp. Robert Kukiełka. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe statuetki.

Podczas imprezy chętni mogli oddawać krew w zaparkowanym przed stadionem krwiobusie. Wolontariusze CARITAS zbierali pieniądze na leczenie małej Małgosi. Przeprowadzono również licytację gadżetów sportowych z autografami. Sumy zebrane przez zawodników i policjantów poszczególnych jednostek i wydziałów również trafiły do wielkiej puszki CARITAS. Łącznie zebrano kwotę ponad 7500 zł. Dodatkowo, jeszcze przed turniejem, na konto CARITAS, z przeznaczeniem na leczenie Małgosi trafiło ponad 1800 zł. Ojciec chorej dziewczynki, nie kryjąc wzruszenia, serdecznie podziękował wszystkim za wsparcie.

Imprezę, nie pierwszą tego typu, udało się zorganizować dzięki zaangażowaniu DOSiR Praga Północ, Zarządu CBŚ KGP w Warszawie i Zarządu Wojewódzkiego NSZZP w Warszawie.

Paweł Ostaszewski
zdj. autor