Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Trudne początki

Aktualny numer

  • Historia
    Egzekucja w centrum miasta
    Dla Policji była to sprawa dość prosta pod względem wykrywczym, sprawcy zostali szybko ustaleni i zatrzymani następnego dnia. Dla mieszkańców wielkopolskiego Pleszewa była to wstrząsająca zbrodnia, dokonana przez młodych ludzi bez żadnego powodu. Ale najbardziej wstrząsające było to, że ojciec namówił do tej zbrodni własnego syna.
  • Historia
    35 lat gazety w Policji
    Pierwszy numer „Gazety Policyjnej” jest opatrzony datą 8 kwietnia 1990 r. Nie mógł wyjść formalnie przed przyjętą ustawą o Policji z dniem 6 kwietnia, co zrozumiałe, jej zapowiedzi jednak ukazywały się z dużym wyprzedzeniem w „Magazynie Kryminalnym 997”. Ten pierwszy numer był rozpowszechniany nie tylko w środowisku policyjnym, lecz także w centrum miasta stołecznego, gromadząc licznie dziennikarzy i warszawiaków.
  • Pierwsza pomoc
    Policjant jako pierwszy ratownik
    Funkcjonariusz Policji bardzo często jest pierwszą osobą, która dociera na miejsce zdarzenia, nierzadko jeszcze przed przyjazdem zespołu ratownictwa medycznego. Z tego względu ciąży na nim szczególnie odpowiedzialne zadanie – w zakresie zabezpieczenia miejsca zdarzenia i eliminacji zagrożeń, ale przede wszystkim ratowania ludzkiego życia i zdrowia.
  • Policjanci ratują
    Odznaczeni za narażenie życia
    Medal imienia podkomisarza Policji Andrzeja Struja to wyjątkowe odznaczenie przyznawane policjantom za podjęcie poza służbą czynności ratowania życia lub zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia oraz za podjęcie w czasie służby czynności ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia.
  • Profilaktyka
    XI ogólnopolski V powiatowy przystanek PaT
    Sprawdzona metoda twórczej profilaktyki rówieśniczej oraz dobre praktyki realizowane przez społeczność programu PaT mogą mieć realny wpływ na wsparcie stanu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w Polsce, który specjaliści oceniają jako alarmujący.

Archiwum