Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Ćwiczenia z medykami

Aktualny numer

 • Historia
  Z perspektywy historycznej
  W 2022 r. ukazały się trzy pozycje przygotowane przez Biuro Edukacji Historycznej – Muzeum Policji KGP – dwa kolejne numery „Zeszytów Historycznych” i książkowy reprint „Tymczasowej Instrukcji dla Policji Państwowej”.
 • Tylko służba
  Chciałbym zostać policjantem
  Ponad cztery lata temu na łamach numeru czerwcowego naszego miesięcznika (6/2018), wówczas jeszcze pod szyldem „Policja 997”, opublikowaliśmy esej, który zwyciężył w konkursie literackim zorganizowanym pod hasłem „Chciałbym zostać policjantem, ponieważ…”. Zostały wówczas nagrodzone trzy osoby. Czy udało im się spełnić marzenia o tym, żeby w przyszłości założyć mundur?
 • Kraj
  Wygrywamy i nie składamy broni
  Z przewodniczącym Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów podkom. Rafałem Jankowskim rozmawia Piotr Maciejczak
 • Prawo
  Postępowanie dyscyplinarne a nagrody i wyróżnienia
  Wpływ postępowania dyscyplinarnego na udzielanie wyróżnień oraz przyznawanie nagród motywacyjnych, o których mowa odpowiednio w art. 87 i art. 110a ustawy z 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2021 r. poz. 1882, z późn. zm.), budzi duże zainteresowanie i wątpliwości policjantów.
 • Historia
  Pozbyć się rywala
  Zdrada partnera, obsesyjna miłość i zazdrość, niemożność pogodzenia się z zerwaniem związku potrafią czasem popchnąć do zbrodni.
 • Policjanci ratują
  Pomagamy i chronimy
  Nierzadko z narażeniem własnego zdrowia i życia, czasem po służbie, ale zawsze pod presją czasu – funkcjonariusze Policji co dzień pomagają i chronią również tę najważniejszą z wartości, jaką jest ludzkie życie. Oto tylko część takich właśnie interwencji, które polscy policjanci skutecznie przeprowadzili od połowy listopada do połowy grudnia poprzedniego roku.

Archiwum