Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Wszystko zagrało

Aktualny numer

 • Profilaktyka
  Nuta bezpieczeństwa
  Aspirant sztabowy Dariusz Szeliga jest profilaktykiem w Komendzie Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych. Od kilku miesięcy w niekonwencjonalny sposób prowadzi w podkarpackich szkołach zajęcia o bezpieczeństwie na drogach. Z gitarą w ręku.
 • Doskonalenie zawodowe
  Kurs na stoku
  Zjeżdżam na nartach. Jest pięknie, a ja mknę. Chcę jeszcze szybciej, ale jakieś ofermy pchają mi się pod deski. „Z drogi, śledzie!”. Nagle lód… Otwieram oczy. Dlaczego leżę i skąd ten ból nogi? Nie mogę się podnieść, a nawet ruszyć. Leżę na plecach i jest mi coraz zimniej. Ktoś do mnie podjeżdża, pochyla się nade mną. Pod słońce nie widzę twarzy, tylko napis na kurtce: „Policja”.
 • Policjanci ratują
  Pomagamy i chronimy
  Nierzadko z narażeniem własnego zdrowia i życia, czasem po służbie, ale zawsze pod presją czasu – funkcjonariusze Policji co dzień pomagają i chronią również tę najważniejszą z wartości, jaką jest ludzkie życie. Oto tylko część takich właśnie interwencji, które polscy policjanci skutecznie przeprowadzili od połowy grudnia 2023 r. do połowy stycznia br
 • Doskonalenie zawodowe
  Turnieje a.d. 2024
  Turnieje wiedzy i umiejętności zawodowych, które w ubiegłym roku wróciły po pandemii COVID-19 do policyjnego kalendarza, zostaną również zorganizowane w 2024 roku, choć z pewnymi modyfikacjami.
 • Pamięć
  Wystawa o Legionach Polskich w Sochaczewie
  W KPP w Sochaczewie można było podziwiać wystawę pt. „Obowiązek nasz żeśmy spełnili” poświęconą Legionom Polskim. Dokumenty, zdjęcia i eksponowane pamiątki pochodziły z prywatnych zbiorów szefa sochaczewskiej jednostki insp. Michała Safjańskiego.

Archiwum