Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Jest nas sto jeden tysięcy

Aktualny numer

 • Policjanci ratują
  Odznaczeni za narażenie życia
  Medal imienia podkomisarza Policji Andrzeja Struja to wyjątkowe odznaczenie przyznawane policjantom za „(…) podjęcie poza służbą czynności ratowania życia lub zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia oraz za podjęcie w czasie służby czynności ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia”.
 • Pamięć
  Rocznica katastrofy w Cisnej
  10 stycznia br. przypadła 32. rocznica katastrofy lotniczej w Cisnej, w której zginęli policjanci z Podkarpacia. Współcześni stróże prawa oddali cześć ofiarom wypadku śmigłowca Mi-8T.
 • Kraj
  Nowe siedziby Policji
  Policja zmienia się bezustannie, dopasowując się do potrzeb obywateli i lokalnych społeczności. Widać to szczególnie wtedy, gdy na mapie kraju pojawiają się nowe jednostki. Z kronikarskiego obowiązku postanowiliśmy więc dokonać podsumowania tego, co powstało w ubiegłym roku.
 • Policjanci ratują
  Pomagamy i chronimy
  Nierzadko z narażeniem własnego zdrowia i życia, czasem po służbie, ale zawsze pod presją czasu – funkcjonariusze Policji co dzień pomagają i chronią również tę najważniejszą z wartości, jaką jest ludzkie życie. Oto tylko część takich właśnie interwencji, które polscy policjanci skutecznie przeprowadzili od połowy grudnia u.br. do połowy stycznia br.
 • Kobiety w Policji
  Jestem dla koni
  Historie pracowników cywilnych Policji to dzieje formacji. W Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu od 22 lat pracuje Danuta Bielawska. Jej opowieść to właściwie kronika poznańskiego ogniwa konnego.
 • Historia
  Zwłoki bez głowy
  Był grudzień 2005 roku, kiedy dwójka spacerowiczów dokonała makabrycznego odkrycia w parku im. Jerzmanowskich w Krakowie. W zaroślach leżały ludzkie zwłoki bez głowy, rąk i nóg… Dwa lata śledztwa nie doprowadziły do ustalenia sprawcy. Dopiero kiedy do akcji wkroczyli policjanci z krakowskiego Archiwum X, sprawa krok po kroku zaczęła się wyjaśniać.

Archiwum