Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

U dzielnicowego za piecem

Aktualny numer

  • Pasje
    Jubileuszowo pod Tatrami
    Podobnie jak na pierwszym rajdzie 31 lat temu, tak i w tym roku turyści służb mundurowych resortu spraw wewnętrznych spotkali się pod Tatrami. Wspólnie przemierzali szlaki, poznawali piękno polskiej przyrody i kultury regionu, zacieśniali znajomości i doskonalili umiejętności poruszania się w górach.
  • Policjanci ratują
    Odznaczeni za narażenie życia
    Medal imienia podkomisarza Policji Andrzeja Struja to wyjątkowe odznaczenie przyznawane policjantom za podjęcie poza służbą czynności ratowania życia lub zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia oraz za podjęcie w czasie służby czynności ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia.
  • Pasje
    XI edycja festiwalu kryminału
    Od 11 do 13 października 2023 r. trwała 11. już edycja Festiwalu Kryminału „Kryminalna Piła” 2023. To wyjątkowe przedsięwzięcie na mapie imprez o charakterze kulturalnym i to w skali światowej. Nigdzie bowiem, na żadnym z kontynentów, nie jest organizowane przedsięwzięcie przez dwie pozornie odmienne i wykluczające się instytucje – szkołę policyjną i dom kultury.
  • SuperDzielnicowy na planie filmowym
    Plebiscyt na #SuperDzielnicowego 2023 wygrał mł. asp. Patryk Klekot, który oprócz tytułu i statuetki otrzymał jeszcze możliwość zagrania w serialu kryminalnym Telewizji Puls „Dzielnica strachu”. Nasz laureat skorzystał z tej – być może jedynej w życiu – możliwości i na początku października br. udał się na Gorczak, gdzie dzieje się akcja serialu.
  • Tylko służba
    Brelok z logo Policji
    Oczekiwanie na dzień, gdy po 15 czy 25 latach służby osiągnie się prawa emerytalne, niejednemu policjantowi dłuży się jak cała wieczność. Ale są i tacy, którzy czasu nie liczą i dają się nieść fali. Dzięki takiemu podejściu służba przestaje być obowiązkiem i staje się przywilejem. Trzeba tylko to sobie uświadomić.
  • Historia
    Policyjne kalendarium
    40 lat temu w 46. numerze tygodnika milicyjnego „W Służbie Narodu” w artykule „Niezniszczalny dowód” opisywano doświadczenia prowadzone przez francuskiego profesora Deroberta, który badał odporność ludzkich zębów na wysokie temperatury. W tym celu poddawał pojedyncze zęby działaniu temperatury, jaka wytwarza się przy eksplozji samolotu. Stwierdził, że zęby bardzo rzadko tracą w tych warunkach swą pierwotną formę. Również w temperaturach najwyższych kurczą się zaledwie o 20 proc.

Archiwum