Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

U dzielnicowego za piecem

Aktualny numer

 • Zdaniem nauki
  Wiedza, wsparcie, współdziałanie
  Wrzesień od 2001 r. jest obchodzony jako Światowy Miesiąc Choroby Alzheimera. Hasło tegorocznej kampanii – „Never too early, never too late” – „Nigdy za wcześnie, nigdy za późno” – ma zwrócić uwagę na istotę problemu, jego rozwój we współczesnym społeczeństwie i objawy schorzenia.
 • Pasje
  XI edycja festiwalu kryminału
  Od 11 do 13 października 2023 r. trwała 11. już edycja Festiwalu Kryminału „Kryminalna Piła” 2023. To wyjątkowe przedsięwzięcie na mapie imprez o charakterze kulturalnym i to w skali światowej. Nigdzie bowiem, na żadnym z kontynentów, nie jest organizowane przedsięwzięcie przez dwie pozornie odmienne i wykluczające się instytucje – szkołę policyjną i dom kultury.
 • Policjanci ratują
  Odznaczeni za narażenie życia
  Medal imienia podkomisarza Policji Andrzeja Struja to wyjątkowe odznaczenie przyznawane policjantom za podjęcie poza służbą czynności ratowania życia lub zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia oraz za podjęcie w czasie służby czynności ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia.
 • Pasje
  Jubileuszowo pod Tatrami
  Podobnie jak na pierwszym rajdzie 31 lat temu, tak i w tym roku turyści służb mundurowych resortu spraw wewnętrznych spotkali się pod Tatrami. Wspólnie przemierzali szlaki, poznawali piękno polskiej przyrody i kultury regionu, zacieśniali znajomości i doskonalili umiejętności poruszania się w górach.
 • Profilaktyka
  W pigułce
  Do każdych rozważań są potrzebne podstawy pojęciowe traktowane jako źródłowe i uniwersalne. W najbliższych numerach będziemy przytaczać więc definicje dotyczące zasad i norm etycznych. Opracowane przez sieć pełnomocników ds. ochrony praw człowieka w Policji nie tylko je przypomną, lecz także posłużą jako punkt wyjścia do dalszych refleksji.

Archiwum