Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

„Crash-GROM-24”

Aktualny numer

 • Historia
  Policyjne kalendarium
  20 lat temu redaktor czasopisma „Gazeta Policyjna” okazuje swoją obawę co do zwalczania tzw. piractwa. „Choć może trudno w to uwierzyć, nielegalna produkcja płyt CD jest interesem równie (jeśli nie bardziej) dochodowym jak handel narkotykami. Za to zagrożenie sankcjami karnymi w tej branży jest nieporównywalnie mniejsze”. Do zwalczania tego zjawiska były wymagane odpowiedni, niestety kosztowny sprzęt, oprogramowanie oraz wiedza.
 • Kraj
  O prawach człowieka i Policji w Sejmie
  Od 14 do 16 kwietnia w Sejmie RP odbyła się XVI Międzynarodowa Konferencja Naukowa Praw Człowieka „75 lat oddziaływania Rady Europy na kształtowanie europejskiej przestrzeni w obszarach demokracji, praworządności i ochrony praw człowieka”. Policję w imieniu komendanta głównego Policji insp. Marka Boronia reprezentował jego pełnomocnik ds. ochrony praw człowieka insp. Krzysztof Łaszkiewicz.
 • Doskonalenie zawodowe
  Policyjny skydiving
  Od 2 do 4,5 tys. metrów nad ziemią, nieraz między chmurami i w warunkach ograniczonej widoczności – policyjni kontrterroryści z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” oraz ich koledzy, zrzeszeni w unijnej grupie zadaniowej ATLAS, z Bułgarii i Włoch oraz Jednostki Wojskowej GROM przez tydzień, od 27 do 31 maja, doskonalili swoje umiejętności przerzutu ze spadochronem i lądowanie w przygodnym terenie z pokładu policyjnego śmigłowca Black Hawk.
 • Pasje
  Gołębnik Mazura
  Policyjny Klub Sportowy „Mazury” z Ostródy ma perełkę, która czyni go wyjątkowym w skali policyjnych klubów na całym świecie – Sekcję Hodowców Gołębi Pocztowych.
 • Profilaktyka
  Policja na Międzynarodowym Kongresie Psychiatrii Sądowej
  24 i 25 maja br. w Łodzi odbył się VIII Międzynarodowy Kongres Psychiatrii Sądowej. Po raz pierwszy gościem tego wydarzenia był przedstawiciel Policji. Możliwość zabrania głosu podczas kongresu wpisuje się w obchodzone w tym roku 20-lecie systemu ochrony praw człowieka w Policji.
 • Tylko służba
  Wyjątkowe duety, czyli zwierzęta w służbie człowiekowi
  Od momentu powstania służb dbających o bezpieczeństwo publiczne funkcjonariuszom towarzyszą psy i konie. Te wyjątkowe duety wymagają jednak wzajemnego bezinteresownego oddania, lojalności i zaufania, ale też jak najczęstszych szkoleń.

Archiwum