Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Powrót na granicę

Aktualny numer

  • Prawo
    Zwolnienie policjanta ze służby
    Zgodnie z art. 59 ust. 1 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej zapewnia się wolność zrzeszania się w związkach zawodowych, organizacjach społeczno-zawodowych rolników oraz w organizacjach pracodawców. Wykonaniem tego konstytucyjnego prawa jest przepis art. 67 ust. 1 ustawy o Policji, który stanowi, że policjanci mogą zrzeszać się w związkach zawodowych, z tym że nie przysługuje im prawo do strajku.
  • Tylko służba
    Policję mamy w sercu
    Rozmowa z generałem Adamem Rapackim, prezesem Stowarzyszenia Generałów Policji Rzeczypospolitej Polskiej, byłym zastępcą komendanta głównego Policji, byłym wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji
  • Policyjne kalendarium
    29 lipca 1984 r., w 30. numerze gazety milicyjnej „W Służbie Narodu” znajdujemy zaskakujący – jak na profil tego czasopisma – artykuł nawiązujący do historii powstania warszawskiego. Zaskakujący o tyle, że znane było negatywne podejście władz PRL-u do tego wydarzenia. Tytuł artykułu brzmi: „Warszawskie kanały”. W 40. rocznicę powstania warszawskiego autor, Wiesław Pietryka, prezentuje na wstępie krótką historię kanałów warszawskich.
  • Doskonalenie zawodowe
    Sokrates-24
    Mieszkańcy Warszawy mogli poczuć się zaniepokojeni, gdy w poniedziałek 17 czerwca br. zobaczyli uzbrojonych żołnierzy otaczających kordonem teren Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Koszykowej w Warszawie. Albo dzień później, 18 czerwca, kiedy to można było natknąć się na zgrupowanie Policji, straży pożarnej i wojska w Oczyszczalni Ścieków „Czajka”.
  • Tylko służba
    Szczerość zamiast statystyki
    Rozmowa z insp. Markiem Boroniem, komendantem głównym Policji o roli tej formacji we współczesnym świecie, walce z wakatami, ścieżkach rozwoju zawodowego, finansach i ochronie prawnej funkcjonariuszy
  • Tylko służba
    Nowi komendanci w KGP
    Oficjalnie zakończył się proces formowania składu kierownictwa polskiej Policji. 20 czerwca br. w obiekcie KGP przy ul. Orkana odbyła się uroczysta zbiórka z udziałem sekretarza stanu w MSWiA Czesława Mroczka i komendanta głównego Policji insp. Marka Boronia, podczas której nadinsp. Roman Kuster odebrał decyzję o powołaniu na stanowisko pierwszego zastępcy KGP odpowiedzialnego za pion prewencji, a insp. Tomasz Michułka na stanowisko zastępcy KGP odpowiedzialnego za pion kryminalny.

Archiwum