Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

U dzielnicowego za piecem

Aktualny numer

  • Doskonalenie zawodowe
    Dzielnicowy Roku 2023
    Tak wyrównanej rywalizacji o miano najlepszego dzielnicowego w kraju w dwudziestoletniej historii konkursu jeszcze nie było. Dwóch uczestników XIII Finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku” w Katowicach rozegranego od 17 do 20 października 2023 roku zdobyło taką samą liczbę punktów. O zwycięstwie jednego z nich zadecydowały zapisy regulaminu. Zwyciężył st. sierż. Kamil Kirejczyk reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku.
  • Tylko służba
    Pomagamy i chronimy
    Nierzadko z narażeniem własnego zdrowia i życia, czasem po służbie, ale zawsze pod presją czasu – funkcjonariusze Policji co dzień pomagają i chronią również tę najważniejszą z wartości, jaką jest ludzkie życie. Oto tylko część takich właśnie interwencji, które polscy policjanci skutecznie przeprowadzili od połowy września do połowy października br.
  • Profilaktyka
    W pigułce
    Do każdych rozważań są potrzebne podstawy pojęciowe traktowane jako źródłowe i uniwersalne. W najbliższych numerach będziemy przytaczać więc definicje dotyczące zasad i norm etycznych. Opracowane przez sieć pełnomocników ds. ochrony praw człowieka w Policji nie tylko je przypomną, lecz także posłużą jako punkt wyjścia do dalszych refleksji.
  • Policjant, który mi pomógł
    Co pan radzi? – asp. szt. Stanisław Siwek
    „(…) I wówczas, gdy jedna «śmierć» patrzy na drugą «śmierć», licytując się, kto za kogo trumną będzie szedł, a za kogo trumną już nie pójdzie nikt, wówczas tę «ciszę» ze łzami spływającymi po policzkach przerywa (…) sygnał domofonu… (…). Zapyta ktoś, czy można pomóc, nie robiąc niczego, jak tylko: być Człowiekiem. Po to, aby po prostu być: Człowiekiem dla Człowieka (…)” – napisał mieszkaniec Warszawy w uzasadnieniu zgłaszającym asp. szt. Stanisława Siwka do konkursu „Policjant, który mi pomógł”.
  • Tylko służba
    Brelok z logo Policji
    Oczekiwanie na dzień, gdy po 15 czy 25 latach służby osiągnie się prawa emerytalne, niejednemu policjantowi dłuży się jak cała wieczność. Ale są i tacy, którzy czasu nie liczą i dają się nieść fali. Dzięki takiemu podejściu służba przestaje być obowiązkiem i staje się przywilejem. Trzeba tylko to sobie uświadomić.

Archiwum