Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Niedźwiedzi patrol

Aktualny numer

 • Historia
  Policyjne kalendarium
  W jednym z artykułów 37. numeru tygodnika policyjnego „Na Posterunku” z 9 września 1933 r. pisano, że w Anglii miasto Brighton jako pierwsze wprowadziło do wyposażenia policjanta kieszonkowe „radjoaparaty”, które ważyły 800 gramów, nosiło się je w kieszeni munduru, a antena była wszyta na plecach, w mundur. Zasięg aparatów wynosił 16 km w mieście, a w wolnej przestrzeni do 50 km.
 • Pasje
  Najlepszą napolitanę wypiekają w Gliwicach
  Na facebookowej stronie Pizza Brothers poświęconej sztuce kulinarnej internauci zwracają się do niego „Mistrzu”. Na innej grupie dyskusyjnej liczącej ponad 40 000 członków pełni funkcję moderatora i eksperta. Utalentowany kucharz amator asp. szt. Wojciech Mokrzycki jest gliwickim policjantem.
 • Tylko służba
  Pomagamy i chronimy
  Nierzadko z narażeniem własnego zdrowia i życia, czasem po służbie, ale zawsze pod presją czasu – funkcjonariusze Policji co dzień pomagają i chronią również tę najważniejszą z wartości, jaką jest ludzkie życie. Oto tylko część takich właśnie interwencji, które polscy policjanci skutecznie przeprowadzili od połowy lipca do połowy sierpnia br.
 • Współpraca międzynarodowa
  Z kolejną misją
  Po raz drugi policjanci pionu kryminalnego wraz z polskimi i ukraińskimi prokuratorami dokumentowali zniszczenia wojenne na Ukrainie. Ostatnia wizyta polskich śledczych odbyła się od 12 do 22 lipca 2023 r. Tym razem czynności oględzin obiektów cywilnych, które zostały zniszczone w wyniku działań bojowych, wykonywano w miejscowościach obwodu sumskiego oraz czernihowskiego – łącznie 10 budynków.
 • Policjanci ratują
  Odznaczeni za narażenie życia
  Medal imienia podkomisarza Policji Andrzeja Struja to wyjątkowe odznaczenie przyznawane policjantom za podjęcie poza służbą czynności ratowania życia lub zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia oraz za podjęcie w czasie służby czynności ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia.
 • Oto jestem w Gruzji
  Czy po ponad 22 latach służby nadal można czerpać satysfakcję z zadań, z zapałem i pasją je wykonywać, z chęcią i ciekawością nabywać kolejnych umiejętności i – przede wszystkim – wierzyć, że to, co robimy każdego dnia, ma sens? Tak, jeśli to, co robisz, jest kolejnym etapem twojego profesjonalnego rozwoju, na który – nie ma co ukrywać – ciężko pracowałeś. Tak, jeśli to, co robisz, jest spełnieniem marzeń.

Archiwum