Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Mistrzostwa na wodach otwartych

Już po raz drugi na zalewie w podkrakowskim Kryspinowie zorganizowano Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji w Pływaniu Długodystansowym. Zawody odbyły się 8 września br., a 16 śmiałków z całej Polski walczyło na trzykilometrowej trasie o najważniejsze trofeum, czyli Puchar Komendanta Głównego Policji.

Funkcjonariuszy klasyfikowano w trzech kategoriach wiekowych, pracownicy Policji startowali w kategorii Open.

Wśród kobiet w kategorii I – do 39 lat zwyciężyła Monika Pieniążkiewicz z KWP w Gdańsku, która uzyskała czas 48 min i 36 s. W kategorii II – do 49 lat triumfowała Katarzyna Moskal z CBŚP, która pokonała dystans w czasie 51 min 36 s. Nie było zawodniczek w kategorii III, czyli powyżej 49. roku życia.

W rywalizacji panów w kategorii I najlepszy okazał się Jordan Kowalczyk z KWP w Katowicach z czasem 50 min 54 s. W kategorii II zwyciężył Marcin Dakowicz z KWP w Krakowie, pomysłodawca zawodów na wodach otwartych, pełniący funkcję kierownika Reprezentacji Polskiej Policji w Pływaniu, któremu pokonanie trzech kilometrów zajęło 51 min i 59 s. W kategorii III na najwyższym stopniu podium stanął Dariusz Wesołowski z KWP w Krakowie z czasem 51 min i 51 s. Najlepszym pracownikiem Policji okazała się Anna Brygier z KPP w Kościanach, która osiągnęła czas 58 min i 6 s.

Najszybszym pływakiem mistrzostw okazała się st. post. Monika Pieniążkiewicz z KWP w Gdańsku. Puchary i pamiątkowe medale wręczali zawodnikom zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Tomasz Drożdżak i nadkom. Marcin Dakowicz, kierownik pływackiej reprezentacji.