Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Triathloniści w Suszu i Bydgoszczy

Dla policyjnych triathlonistów lipiec był bardzo pracowity. Przeprowadzono zawody w randze mistrzowskiej w Suszu i Bydgoszczy. Te pierwsze patronatem objął Komendant Główny Policji.

SUSZ

1 lipca 2023 r. odbyły się IV Mistrzostwa Polski Policji w Triathlonie na dystansie 1/2 Iron Mana w ramach imprezy Susz Triathlon. Do przepłynięcia było 1900 m, do pokonania rowerem 90 km, a do przebiegnięcia półmaraton, czyli 21 km. Wszystko w pełnym słońcu, które niemiłosiernie paliło sportowców. Na starcie stanęło 476 zawodników, a wśród nich 22 sportowców z Policji. W klasyfikacji mężczyzn zwyciężył Marek Kowalczyk z OPP w Bydgoszczy, zastępca kierownika Reprezentacji Polskiej Policji w Triathlonie. Drugie miejsce zajął Bartosz Sarbak z KP Poznań – Stare Miasto, a trzecie Jordan Kowalczyk z KMP w Zabrzu. Wśród pań pierwsze miejsce przypadło Katarzynie Jędruch z KWP w Szczecinie.

Panowie byli klasyfikowani również w kategoriach wiekowych z zastrzeżeniem, że medaliści powyższej rywalizacji open nie mogli być już brani wtedy pod uwagę. W M30, czyli wśród mężczyzn do 39 lat triumfował Jakub Pasiewicz z KPP w Świdnicy. Drugi był Artur Kluczyk z KMP w Elblągu, a trzeci Piotr Wiśniewski z KP w Chełmży. W M40 – od 40 do 49 lat – kolejność przedstawiała się następująco: Łukasz Machowski z KPP w Jaśle, Dawid Stwora z KMP w Bielsku-Białej i Daniel Szul z KPP w Iławie, który kilka lat temu wpadł na pomysł policyjnych mistrzostw w Suszu i do tej pory zajmuje się ich organizacją. W kategorii M50 – mężczyźni powyżej 50 lat – pierwsze miejsce przyznano Krzysztofowi Wacławskiemu z KPP w Iławie. Na drugim stopniu podium stanął Adam Szeliński z KGP, a dokładniej zastępca dyrektora Głównego Sztabu Policji KGP, kierownik Reprezentacji Polskiej Policji w Triathlonie. Trzecie miejsce zajął Roman Pietrzak z Rakowni, policyjny emeryt. W kategorii IPA Mężczyzn pierwsze miejsce zajął Marek Kowalczyk z OPP w Bydgoszczy, drugie Bartosz Sarbak z KP Poznań – Stare Miasto, a trzecie Dawid Stwora z KMP w Bielsku-Białej.

BYDGOSZCZ

Ledwie tydzień później, 8 lipca br. w grodzie nad Brdą odbyły się zawody pod nazwą Enea Bydgoszcz Triathlon, w ramach których rozegrano Mistrzostwa Polski Policji w Triathlonie na dystansie 1/4 Iron Mana. Pływacką trasę o długości 950 m poprowadzono Brdą. Rowerem trzeba było przejechać 22,5 km, po czym przebiec 5,25 km.

Wśród pań pierwsze miejsce zajęła Natalia Nikiel z KPP w Iławie. Drugą lokatę zdobyła Sylwia Szpocińska z KMP we Wrocławiu, a trzecią Karolina Radomska z KMP w Kaliszu.

Podobnie jak w Suszu, panowie startowali w dwóch kategoriach wiekowych. W M1 – czyli do 40 lat – triumfował Bartosz Sarbak z KP Poznań – Stare Miasto. Za nim uplasował się Piotr Wiśniewski z KP w Chełmży, a podium zamykał Piotr Dyczko z KP Poznań – Stare Miasto. W M2 – powyżej 40 lat – pierwsze miejsce zajął Marek Kowalczyk z OPP w Bydgoszczy, zastępca kierownika Reprezentacji Polskiej Policji w Triathlonie, drugie Dariusz Olewiński – policyjny emeryt z Torunia, a trzecie Daniel Szul z KPP w Iławie.