Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Policyjne regaty

3 września 2022 r. na Jeziorze Zegrzyńskim w porcie AZS w Zegrzu odbyły się IV regaty żeglarskie policjantów wodnych w klasie omega o Puchar Prezydenta RP Stanisława Wojciechowskiego – twórcy policji wodnej.

Organizatorem regat był Jacht Klub Policjantów Wodnych Galar. W regatach, które rozpoczęło uroczyste podniesienie bander – Polski i Policji, uczestniczyło pięć załóg. Zawody przebiegły w słonecznej pogodzie i przy umiarkowanym wietrze.

Tor regatowy był rozstawiony na trzech znakach (w kształcie trójkąta). Rozegrano osiem wyścigów przy każdorazowej zmianie łodzi. Zaciekła rywalizacja trwała do ostatniego wyścigu. Sędzia regat na linii startu, mety oraz na znakach regatowych miał ręce pełne roboty. Protesty sypały się jeden po drugim. Sportowe zmagania podziwiała publiczność licznie zgromadzona na brzegu, a wieczorem odbył się koncert szant.

W tym roku Puchar Prezydenta RP Stanisława Wojciechowskiego wywalczyła załoga JKPW Galar, 2. miejsce zajęła Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy, 3. – Komisariat Rzeczny Policji w Warszawie, 4. – Komisariat Policji w Radzyminie I, 5. – Komisariat Policji w Radzyminie II.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Jacht Klub Policjantów Wodnych Galar