Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Warszawska jesień

Powakacyjny czas u schyłku lata to dobry moment, by zaplanować tzw. city break, czyli krótki wypad do jednego z większych miast. W Polsce najbardziej kusi Warszawa – z mnóstwem atrakcji, ciekawych miejsc i niepowtarzalnym klimatem europejskiej stolicy.

Zwiedzanie Warszawy można zaplanować na wiele sposobów – pod kątem historycznym, kulturalnym, muzycznym, przyrodniczym, naukowym czy rozrywkowym. Bez względu na to, który z nich wybierzemy, na pewno nie będziemy się nudzić.

Warszawa to miasto kontrastów, w którym bolesna historia miesza się z nowoczesnością. Druga wojna światowa odcisnęła na niej swoje piętno, dlatego może warto zacząć zwiedzanie stolicy od wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego. Po małej lekcji historii, pełni zadumy i refleksji, proponujemy spacer Ogrodem Saskim przez Plac Piłsudskiego aż do Krakowskiego Przedmieścia wprost pod Pałac Prezydencki. Stąd już tylko rzut beretem na Plac Zamkowy, gdzie zobaczymy kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, Barbakan i urokliwe kamieniczki zachęcające do spaceru ulicami Starego Miasta. Miejsca te to obowiązkowe punkty na turystycznej mapie Warszawy, podobnie jak rzymskie Koloseum czy paryski Łuk Triumfalny.

Warto dodać, że Zamek Królewski i całe Stare Miasto znajdują się na skarpie, a u jej podnóża został stworzony Multimedialny Park Fontann. To miejsce dobrze odwiedzić tuż po zmroku. Latem odbywają się tu fantastyczne pokazy z wykorzystaniem wody, świateł i muzyki, a zimą główna fontanna zmienia się w piękną, kolorową i animowaną rzeźbę.

Ze Starego Miasta udajmy się na Bulwary wiślane, czyli zrewitalizowane nabrzeże Wisły. Rozpościera się stąd piękny widok na Stadion Narodowy i połączoną mostami prawobrzeżną Warszawę. Życie na Bulwarach tętni – w pawilonach i na barkach jest dużo restauracji, a zjedzenie tam obiadu czy choćby wypicie kawy będzie dodatkową atrakcją.

Jeśli w zwiedzaniu Warszawy towarzyszą nam dzieci, warto je zabrać do położonego nieopodal Centrum Nauki Kopernik, gdzie w przystępny sposób łączy się naukę z zabawą i eksperymentami. Bilety najlepiej kupić z wyprzedzeniem, gdyż to miejsce cieszy się ogromną popularnością. Najmłodszym spodoba się także Muzeum Ewolucji mieszczące się w Pałacu Kultury z wielkim eksponatem przedstawiającym szkielet dinozaura. Przejażdżka warszawskim metrem również dostarczy wielu wrażeń. W końcu to jedyna kolejka podziemna w Polsce.

Dla lubiących nieco inne atrakcje polecamy przejażdżkę tramwajem wzdłuż ulicy Towarowej, na odcinku od ul. Prostej do Al. Solidarności. Wyrastające tu jak grzyby po deszczu szklane wieżowce sprawiają, że można poczuć się jak na Manhattanie. A wieczorem w dodatku pięknie się mienią od świateł. Bez względu na okoliczności powinniśmy się też wybrać do Łazienek Królewskich. To zabytkowy kompleks pałacowo-parkowy, w którym znajduje się Pałac Na Wyspie – letnia rezydencja króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, pomnik Chopina i wiele zabytkowych zabudowań, a wszystko jest otoczone wspaniałą przyrodą, która jesienią nabiera całkiem nowych barw.

Z Łazienek już dosłownie parę kroków do Hotelu Łazienkowskiego, jednego z flagowych obiektów Centrum Usług Logistycznych. Można się tu zatrzymać w komfortowych pokojach o eleganckim i stylowym wystroju. W cenie noclegu jest pyszne śniadanie serwowane w formie szwedzkiego stołu. Hotel znajduje się w cichej i spokojnej okolicy, a jego dogodna lokalizacja sprzyja zwiedzaniu ciekawych miejsc w stolicy.

Warszawa urzeka i przyciąga. Gdy ją poznamy – pokochamy, i będziemy zawsze wracać. Do zobaczenia!

Dominika Koprowska
Dział Marketingu CUL

PROMOCJA

Dla wszystkich, którzy chcą się wybrać do Warszawy, mała zachęta: na hasło

„Jesień w Warszawie” otrzymacie 10 proc. zniżki na nocleg w Hotelu Łazienkowskim!

Rabat jest przyznawany od kwot cennikowych i nie łączy się z innymi promocjami.

Hotel Łazienkowski ***

29 Listopada 3b, 00-465 Warszawa

Recepcja i rezerwacja: +48 22 851 02 32, +48 512 105 146

email: hotel.lazienkowski@cul.com.pl, www.hotellazienkowski.pl