Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Turniej im. Marka Cekały

Od 14 do 16 września br. w Lidzbarku Warmińskim odbył się VII Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn im. mł. asp. Marka Cekały o Puchar Komendanta Głównego Policji.

Organizatorem piłkarskich zmagań była KWP w Olsztynie z udziałem Zarządu Wojewódzkiego NSZZP woj. warmińsko-mazurskiego oraz Starosty Powiatu Lidzbarskiego.

Marek Cekała urodził się w 1969 r., służbę w Policji rozpoczął 1 grudnia 1992 r. w Kompanii Prewencji KWP w Olsztynie. 30 czerwca 2000 r. został mianowany na stanowisko referenta w OPP w Olsztynie. 17 sierpnia 2002 r. podczas służby patrolowej w Mikołajkach rozpoczął pościg pieszy za trzema bandytami, którzy wcześniej z broni palnej zabili człowieka w miejscowym barze. Policjant zginął podczas wymiany strzałów. Został pośmiertnie odznaczony Złotą Odznaką „Zasłużony Policjant” i mianowany na stopień młodszego aspiranta.

W tym roku minęła 20. rocznica tragicznej śmierci stróża prawa. Z tej okazji 14 września 2022 r., jeszcze przed rozpoczęciem tegorocznych rozgrywek na ścianie budynku OPP w Olsztynie odsłonięto tablicę upamiętniającą bohaterskiego policjanta. W uroczystości wzięli udział najbliżsi poległego funkcjonariusza, a hołd oddali mu przedstawiciele władz i samorządowcy oraz środowisko policyjne. Tablicę odsłonił I zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Olsztynie insp. Arkadiusz Sylwestrzak. Poświęcił ją metropolita warmiński abp Józef Górzyński.

W piłkarskich zawodach upamiętniających mł. asp. Marka Cekałę wzięło udział 27 drużyn. O pierwszeństwo wśród pań rywalizowało sześć zespołów. Panowie zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: OPEN, w której ścierało się 11 drużyn, i 35+, gdzie o palmę pierwszeństwa walczyło 10 mundurowych teamów. Rozegrano również mecz towarzyski między reprezentacją kierownictwa KWP w Olsztynie a drużyną władz Lidzbarku Warmińskiego, który przyniósł wygraną 5:2 dla zespołu Policji.

Wśród pań pierwsze miejsce wywalczyła Reprezentacja Polskiej Policji w Piłce Nożnej Kobiet, która pokonała zespół KWP w Poznaniu. Trzecie miejsce zajęła drużyna KWP w Łodzi. Wśród panów w kategorii OPEN triumfowała Reprezentacja Polskiej Policji w Piłce Nożnej Mężczyzn. Drugie miejsce zajęła drużyna KWP w Łodzi, a trzecie – zespół KWP zs. w Radomiu. Kategorię 35+ wygrała reprezentacja KWP w Lublinie. Drugie miejsce przypadło zespołowi KWP w Białymstoku, a trzecie zajęli piłkarze z KWP w Kielcach.

Za najlepszą zawodniczkę turnieju uznano Karolinę Gruszkę z Reprezentacji Polskiej Policji w Piłce Nożnej Kobiet. Najlepszą strzelczynią okazała się Andżelika Grzywa, reprezentantka KWP w Lublinie, a najlepszą bramkarką Adrianna Raś z drużyny KWP w Poznaniu. We wrześniowych zmaganiach w kategorii OPEN najlepszym zawodnikiem okrzyknięto Krystiana Grzywacza z teamu KSP, a tytuł najskuteczniejszego strzelca otrzymał Michał Chrabąszcz z Reprezentacji Polskiej Policji w Piłce Nożnej Mężczyzn. Najlepszym bramkarzem został Artur Krysiak z drużyny KWP w Łodzi. W kategorii 35+ tytuł najlepszego zawodnika trafił do Piotra Stalęgi z drużyny KWP w Lublinie, a wyróżnienie dla najlepszego strzelca – do Łukasza Piotrowskiego z reprezentacji KWP w Kielcach. Najskuteczniej bronił w tej kategorii Łukasz Sobolewski z teamu KWP w Lublinie.

Paweł Ostaszewski

zdj. KWP w Olsztynie