Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Maraton w Kryspinowie

6 września br. na wodach Zalewu na Piaskach w Kryspinowie odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji w Pływaniu Długodystansowym.

Zapowiadaliśmy je przy okazji wywiadu z nadkom. Marcinem Dakowiczem, kierownikiem Reprezentacji Polskiej Policji w Pływaniu. To pierwszy po obostrzeniach pandemicznych maraton pływacki dla przedstawicieli Policji, przygotowany przez KWP w Krakowie. W tym roku nie odbyła się policyjna rywalizacja na Jeziorze Kierskim, gdzie tradycyjnie były organizowane mistrzostwa. Marcin Dakowicz podczas rozmowy zadeklarował, że spróbuje przygotować zawody na początku września i choć czasu dużo nie było, tak się właśnie stało.

Tegoroczne Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji w Pływaniu Długodystansowym objął patronatem komendant główny Policji. Wystartowało w nich 27 śmiałków z całej Polski, w tym dwóch pracowników Policji. Do pokonania był dystans 3 km. Policjanci i policjantki byli podzieleni na trzy kategorie wiekowe: I do 39 lat, II 40–49 lat i III – powyżej 50 lat. Pracownicy rywalizowali w kategorii OPEN.

Wśród pań w kategorii I triumfowała Iwona Panas (KWP w Lublinie) z czasem 53 min 23 s, a w kategorii II Katarzyna Moskal (CBŚP), zastępca kierownika Reprezentacji Polskiej Policji w Pływaniu, która uzyskała czas 50 min 49 s. Kategoria III została nieobsadzona. Pierwsze miejsce wśród panów w kategorii I zajął Jordan Kowalczyk (KWP w Katowicach), pokonując trasę w 52 min i 42 s. W kategorii II najlepszy był Maciej Lubas (CBŚP), który z czasem 48 min 38 s osiągnął najlepszy rezultat całych mistrzostw. Zwycięzcą kategorii III był Dariusz Wesołowski (KWP w Krakowie), który 3 km przepłynął w czasie 52 min 10 s.

Kategorię pracowników cywilnych wygrał najstarszy zawodnik mistrzostw 65-letni Zbigniew Sajkiewicz (CBŚP), który na trasie walczył nie tylko z dystansem, ale także niepełnosprawnością, uzyskując czas 58 min 44 s.

Paweł Ostaszewski