Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Igrzyska w Rotterdamie

W drugiej połowie lipca br. odbywały się w Rotterdamie XIX Światowe Igrzyska Policji i Straży Pożarnych (WPFG 2022 – World Police and Fire Games 2022). W zmaganiach uczestniczyło około 10 tys. reprezentantów formacji policyjnych i straży pożarnych z całego świata.

W igrzyskach wzięli udział m.in. członkowie Reprezentacji Polskiej Policji w Lekkoatletyce, na czele z jej kierownikiem insp. Tomaszem Kubickim, którzy w ośmiu startach wywalczyli siedem medali, w dodatku wszystkie złote. Anna Ficner (KWP we Wrocławiu) sięgnęła po złoto w biegu przełajowym na 5 km i biegu po schodach (44 piętra, w czasie 5:09 s), Maciej Wojciechowski (WSPol w Szczytnie) wywalczył złoto indywidualnie w biegu przełajowym na 10 km i drużynowo z Adamem Thielem (KWP w Gdańsku) oraz w biathlonie indywidualnie i drużynowo z Tomaszem Kubickim (KWP w Opolu).

Równie świetnie spisali się funkcjonariusze z Reprezentacji Polskiej Policji w Sportach Siłowych, którzy pojechali do Holandii pod wodzą kierownika nadkom. Stanisława Gąsienicy-Samka (KWP w Krakowie). Mariusz Pikor (KWP we Wrocławiu) zajął pierwsze miejsce w kategorii wagowej do 74 kg. Andrzej Kocyła (KWP we Wrocławiu) wywalczył złoto w kategorii wagowej do 105 kg, a Radosław Smoliński (KWP w Gdańsku) srebro wśród zawodników do 120 kg. Pierwsze miejsca zajęli także: Paweł Marczak (KWP w Gdańsku) w kategorii do 120 kg i Stanisław Gąsienica-Samek (KWP w Krakowie) w kategorii do 83 kg.

Tomasz Kubicki, Stanisław Gąsienica-Samek, P.Ost.