Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

„Policjant, który mi pomógł”

Przedstawiamy laureatów 15. edycji konkursu którego ideą jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów zaangażowanych w pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwych wypadków.

mł. asp. Katarzyna Cader

– detektyw z Komisariatu Policji w Kluczach Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Przełożony: mł. insp. Jarosław Klich – komendant powiatowy Policji w Olkuszu.

Mł. asp. Katarzyna Cader została zgłoszona przez osobę pokrzywdzoną, którą wsparła i dała motywację do zmiany. Pomogła kobiecie z dziećmi uwolnić się od strachu przed mężem i ojcem alkoholikiem stosującym przemoc w rodzinie.

„(...) Zapaliło się dla mnie światełko w tunelu (...). Dała mi więcej pewności siebie i siły, żeby coś zmienić i walczyć o siebie i swoje szczęście (...)”.

/mieszkanka Chechła/

Służbę w Policji rozpoczęła w 2013 r. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w służbie prewencyjnej, a od czterech lat zajmuje stanowisko detektywa w Zespole Kryminalnym. Z zaangażowaniem, sumiennością oraz rzetelnością realizuje powierzone zadania służbowe. Jest empatyczna i wrażliwa na ludzką krzywdę. Lubi rodzinne wycieczki i oddać się dobrej lekturze.

mł. asp. Agnieszka Nalewajko

– dzielnicowa z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Przełożony: podinsp. Marcin Kowalski – komendant powiatowy Policji w Pile.

Laureatce towarzyszył podinsp. Robert Kossak – I zastępca komendanta powiatowego Policji w Pile.

Mł. asp. Agnieszka Nalewajko została zgłoszona przez osobę indywidualną, która doceniła ogromne zaangażowanie i chęć niesienia pomocy potrzebującym. Pomogła kobiecie z dziećmi, dotkniętym przemocą w rodzinie. Dzięki jej zaangażowaniu rodzina odzyskała spokój i wyzbyła się poczucia strachu.

„(...) Dała mi nadzieję na lepsze jutro. Zrozumiałam, że ja i moje dzieci zasługujemy na życie bez strachu, w spokoju, bez stresu oraz bez poczucia winy (...)”.

/mieszkanka Piły/

W Policji od 2011 r. Po ukończeniu szkolenia podstawowego zawodowego swoje doświadczenie zdobywała w służbie prewencyjnej. Dzięki pracy w terenie, zaangażowaniu oraz dużej empatii widziała, kto potrzebuje pomocy, oraz wiedziała, jak pomóc. Lubi podróże i psychologię, a jej hobby to jazda na motocyklu.

st. sierż. Barbara Rogozińska

– dzielnicowa z Posterunku Policji I w Olsztynie Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Przełożony: mł. insp. Piotr Koszczał – komendant miejski Policji w Olsztynie.

St. sierż. Barbara Rogozińska została zgłoszona przez osobę indywidualną. Pomogła rodzinie dotkniętej kryzysem z wiązanym z opieką nad pięciorgiem dzieci. Dostrzegła słabszych, biedniejszych, skrzywdzonych przez los. Udzieliła nieocenionego wsparcia, dzięki któremu przywróciła wiarę w lepsze jutro.

„(…) Wśród licznych obowiązków (…) znajduje czas dla słabszych, biedniejszych, skrzywdzonych przez los. Jest wzorem do naśladowania, pokazującym, (…) że można znaleźć serce (…), uratować i przywrócić wiarę w ludzi, lepszy świat”.

/mieszkanka Olsztyna/

Służbę w Policji rozpoczęła w 2012 r. Od początku jest związana ze służbą prewencyjną, a od marca 2022 r. realizuje się zawodowo na stanowisku dzielnicowego. Do każdej prowadzonej sprawy podchodzi indywidualnie i ze zrozumieniem. Jest osobą zdyscyplinowaną, ukierunkowaną na niesienie pomocy innym w potrzebie. Czas wolny przeznacza na swoje hobby – czytanie książek.

mł. asp. Jakub Tomaszewski

st. dzielnicowy z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Przełożony: insp. Mariusz Kryszkowski – komendant miejski Policji w Płocku.

Laureatowi towarzyszył podinsp. Robert Nowakowski – I zastępca komendanta miejskiego Policji w Płocku.

Mł. asp. Jakub Tomaszewski został zgłoszony przez osobę indywidualną. Pomógł kobiecie odzyskać spokój i bezpieczeństwo, oderwać się od traumy życia z mężem alkoholikiem.

„(...) Jest spokojnie, a dzięki wsparciu Pana Kuby – bezpieczniej (...). Gdyby nie pomoc Pana Jakuba, nie byłabym w tym miejscu co teraz, nie czułabym tego spokoju i bezpieczeństwa (…)”.

/mieszkanka Płocka/

W Policji od 2011 r. Po ukończeniu szkolenia podstawowego zawodowego swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w służbie prewencyjnej, od trzech lat jest dzielnicowym. Zaangażowany, empatyczny, otwarty na drugiego człowieka. Potrafi zmotywować innych do pozytywnego działania i zmiany życia na lepsze. Lubi spędzać czas z rodziną, podróżować i uprawiać sport.

st. asp. Rafał Zduniak

– st. dzielnicowy z III Komisariatu Policji w Łodzi Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Przełożony: insp. Dariusz Dziurka – komendant miejski Policji w Łodzi.

St. asp. Rafał Zduniak został zgłoszony przez indywidualną osobę, uwikłaną w przemoc w rodzinie. Pomógł kobiecie uwolnić się z gehenny. Spowodował, że wobec małżonka zastosowano nakaz opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną.

„(...) Moje życie po raz kolejny zaczęło nabierać sensu, bo mam już spokój, ale to tylko dlatego, że pan Rafał nigdy nie zostawił mnie samej i zawsze mogłam na niego liczyć (...). (…) Dzięki niemu dzisiaj jestem szczęśliwa i nie boję się o swoje zdrowie i życie (…)”.

/mieszkanka Łodzi/

W Policji służy od 16 lat. Od początku związany ze służbą prewencyjną, od prawie siedmiu lat jako dzielnicowy. Z zaangażowaniem, rzetelnością, sumiennością realizuje nałożone na niego zadania służbowe. Wspiera osoby potrzebujące pomocy oraz podejmuje skuteczne działania, przywracając do stanu zgodnego z prawem. Interesuje się piłką siatkową, lubi dobre kino i wędkarstwo.