Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Wrocławskie klimaty

Wiosna czy lato to dobry czas na zwiedzenie miast, które od dawna chcieliśmy zobaczyć. Wrocław od lat jest w czołówce ośrodków miejskich najchętniej odwiedzanych przez turystów. Co jest w nim tak magnetycznego?

Piękny malowniczy rynek, słynny Ostrów Tumski, ogród botaniczny i ogród japoński, imponujące ZOO i oczywiście Panorama Racławicka to tylko część z wielu interesujących miejsc, które czekają na nas we Wrocławiu. Miasto bardzo dynamicznie się rozwija, przechodzi rewitalizację i obok starszych atrakcji wyrastają zupełnie nowe.

Koniecznie trzeba zobaczyć słynny wrocławski rynek. Jest on otoczony mieszczańskimi kamieniczkami, a jego charakterystyczny punkt to gmach ratusza, który jest unikatowym w Europie zabytkiem architektury gotyckiej i renesansowej. Życie na rynku toczy się i dniem, i nocą, dlatego można tu spędzać czas od rana aż do długich kolacji. Słynny Ostrów Tumski to też bardzo zabytkowa część Wrocławia. Znajduje się tam wiele zabytków, takich jak gotycka katedra św. Jana Chrzciciela ze zjawiskowym srebrnym ołtarzem oraz niezwykły dwukondygnacyjny kościół halowy – kolegiata św. Krzyża i św. Bartłomieja. Można tu także odwiedzić Muzeum Archidiecezjalne, w którym znajduje się m.in. Księga henrykowska z pierwszym zdaniem zapisanym w języku polskim. Wielką atrakcją podczas wieczornego spaceru jest latarnik, który zapala gazowe latarnie.

Oczywiście ważnym punktem wizyty we Wrocławiu powinno być także zobaczenie Panoramy Racławickiej. Dzieło malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka ma wymiary 15 x 114 m i jest umieszczone w specjalnej rotundzie. Przedstawia bitwę pod Racławicami, która miała miejsce 4 kwietnia 1794 r. Obraz daje wrażenie wielowymiarowości, ponieważ zastosowano różne zabiegi malarskie, takie jak specjalna perspektywa i zabiegi techniczne wykorzystujące np. oświetlenie. Pobyt we Wrocławiu warto zwieńczyć wizytą w ZOO będącym największym w Polsce ogrodem zoologicznym, w którym znajduje się aż 1100 gatunków zwierząt. Jest tu słoniarnia, pawilon małp, baszta niedźwiedzi oraz afrykarium. Ta ostatnia atrakcja przenosi nas w podwodny świat zwierząt. Jest to pierwsze w Polsce oceanarium oraz jedyne na świecie, które zostało poświęcone faunie i florze jednego kontynentu.

Inne atrakcje, które również umilą czas, to przejażdżka po mieście zabytkowym tramwajem, rejs parostatkiem po Odrze, wizyta w ogrodzie botanicznym czy wycieczka szlakiem wrocławskich krasnali, superatrakcja zwłaszcza dla najmłodszych. Weekend czy dłuższy pobyt we Wrocławiu to bardzo dobra propozycja spędzenia niezapomnianego czasu. Zapraszamy do zatrzymania się w Savoy Wrocław – obiekcie Centrum Usług Logistycznych, który jest usytuowany w niedalekiej odległości od rynku, dworca PKP, PKS i dobrze skomunikowany z pozostałymi częściami miasta. Jest przeznaczony dla gości ceniących sobie spokój i rodzinną atmosferę. W ofercie są pokoje jedno-, dwu- i trzyosobowe z łazienkami i TV, a w cenie noclegu – pyszne śniadanie.

Na pobyty w maju obiekt przygotował specjalną ofertę – 15 proc. od cen standardowych dla pracowników jednostek resortu MSWiA. Rezerwacje tylko telefoniczne lub mailowe na hasło: WIOSENNY WROCŁAW ZAPRASZA.

Wrocław to jedno z tych miast na mapie Polski, które zdecydowanie warto odwiedzić, by poczuć jego klimat. Do zobaczenia!

Dominika Koprowska

Dział Marketingu CUL

Savoy we Wrocławiu

pl. Kościuszki 19, 50-027 Wrocław

Recepcja i rezerwacja: Tel: +48 694 441 428, +48 71 344 30 71

E-mail: recepcja.savoy@cul.com.pl