Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Poszukajmy wiosny w górach

Karkonosze czy Tatry? Szklarska Poręba czy Zakopane? Wybór może nie być łatwy, ponieważ w obiektach CUL oraz ich najbliższej okolicy czeka wiele atrakcji. Chcielibyśmy lekko podważyć tezę: „Nieważne gdzie, ale liczy się z kim”. Otóż otoczenie jako miejsce ma na nas istotny wpływ, zwłaszcza jeśli potrzebujemy trochę relaksu, oderwania od codzienności i choćby krótkotrwałej odmiany.

Pobyty w górach są dobrym sposobem na odświeżenie duszy i ciała, bo – jak twierdzą ich miłośnicy – z gór czerpie się energię. Możemy tu spacerować, podziwiać piękne widoki, ale jeśli lubimy wyzwania, chcemy spróbować czegoś bardziej ekstremalnego, góry dają nam taką możliwość. Karkonosze to najwyższe i największe pasmo Sudetów, przylegają do nich góry Izerskie. Na połączeniu obydwu łańcuchów górskich jest malowniczo usytuowana znana miejscowość – Szklarska Poręba. Znajduje się w niej Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy CUL, który oferuje wygodne pokoje, bardzo dobre wyżywienie oraz dodatkowe atrakcje w postaci basenu, SPA, sauny i jacuzzi. Do wyboru są trzy obiekty – Olimp, Olimp-Retro i Rzemieślnik – dysponujące pokojami o różnym standardzie, apartamentami i pokojami typu studio. Ośrodek jest atrakcyjnie położony w pobliżu szlaków wiodących do Śnieżnych Kotłów, Łabskiego Szczytu, Wodospadu Szklarki, na Szrenicę i Wodospadu Kamieńczyka. Wokół obiektów znajdują się tereny zielone, place zabaw i parkingi przeznaczone do dyspozycji gości.

W obiekcie Olimp znajdują się kryty basen oraz studio zdrowia i urody oferujące masaże klasyczne, ciepłymi kamieniami, kąpiele borowinowe, zabiegi kosmetyczne i fizjoterapeutyczne, a nawet SPA dla dzieci. Na aktywnych czekają stoły do tenisa stołowego, bilard, piłkarzyki i kijki do nordic walking. W ośrodku CUL miły czas spędzą rodziny z dziećmi, pary, grupy przyjaciół oraz seniorzy. Trzy różne budynki dają wiele możliwości i szeroki wybór pokoi. Szczegółowych informacji na temat oferty udziela recepcja.

Liczne atrakcje dla wszystkich

Szklarska Poręba to raj dla narciarzy i rowerzystów. Narciarze znajdą tu trasy zjazdowe z wyciągami i rozbudowaną infrastrukturą oraz wiele przepięknych tras biegowych. Z kolei miłośnicy jazdy na dwóch kółkach mogą korzystać z licznych szlaków rowerowych. Słynny na całą Polskę, i nie tylko, jest Bieg Piastów. To cykl imprez sportowych organizowanych od lat w Szklarskiej Porębie, przeznaczonych dla narciarzy biegowych, biegaczy i rowerzystów. Tegoroczny kalendarz obejmuje następujące wydarzenia: od 26.02 do 6.03 – biegi narciarskie, sierpień 2022 r. – letni Bieg Piastów, wrzesień 2022 r. – rowerowy Bieg Piastów (organizatorzy nie podali jeszcze wszystkich dat). Zawody są bardzo widowiskowe, a biorą w nich udział setki zawodników.

W Zakopanem i jego okolicach również czekają na nas liczne atrakcje. Wiosna w Tatrach może każdego zachwycić. Narciarze mogą tu jeszcze szusować, podczas spacerów z pewnością zobaczymy krokusy, a wiosenne słońce tak wspaniale nas ogrzewa, że wielu z przyjemnością spędzi choć chwilę na leżaku, podziwiając piękno otaczających gór. Miłośnicy dłuższych wycieczek mogą wypożyczyć w naszym ośrodku kijki do nordic walking i udać się na jeden z licznych szlaków, nawet tych mniej przetartych.

Ośrodek CUL w Zakopanem znajduje się w niedalekiej odległości od dworców PKP i PKS oraz od Krupówek. Vis-à-vis obiektu jest aquapark z licznymi atrakcjami. Do dyspozycji gości są pokoje, apartamenty i pokoje typu studio – wszystkie z łazienkami i TV, a przy obiekcie znajduje się bezpłatny parking. Można tu pograć w tenisa stołowego, badmintona, a dla najmłodszych przygotowano salę zabaw. Wspaniałe posiłki zachwycą nawet bardziej wymagających. Menu jest oparte na kuchni polskiej i regionalnej. Specjałów można skosztować podczas regionalnych sobót, w trakcie których przybliżane są gościom smaki Podhala. Podczas śniadań można spróbować regionalnych serów, a obiady to tradycyjne góralskie potrawy.

Podhalańskie warsztaty kulinarne

Dla miłośników gotowania ośrodek przygotował wspaniałe atrakcje. Już 10 marca dla gości organizowane są warsztaty kulinarne. Będzie to okazja do udania się w podróż po regionalnych smakach. Zajęcia poprowadzą panie kucharki z ośrodka słynącego z przepysznej kuchni domowej oraz smacznych dań kuchni regionalnej Spisza, Orawy i Podhala. Podczas warsztatów będzie można poznać tajniki wyrobu m.in. moskoli, kwaśnicy, hałusek, żurku na żentycy, sałat z serami miejscowymi, tradycyjnych wypieków i wielu innych specjałów. Program warsztatów kulinarnych obejmuje omówienie wszystkich przygotowywanych propozycji, przygotowanie wybranych dań oraz ich degustację. Drugie warsztaty są zaplanowane na 7 kwietnia. W bezpłatnych warsztatach jest 10 miejsc dla osób, które zarezerwują minimum dwudniowy pobyt w tych terminach. Informacji udziela recepcja.

Oferta dla każdego

Już od marca obiekt w Zakopanem oferuje atrakcyjne pakiety na pobyty dla seniorów. Przygotowano bardzo atrakcyjny cenowo tygodniowy pakiet wypoczynkowy (w cenie pobytu wyżywienie, wstęp do aquaparku, kijki do nordic walking). Ponadto w ofercie znajduje się również „Pakiet wiosenny dla swoich”, który obejmuje pobyty od marca do maja (z wyłączeniem świąt i weekendu majowego) dla funkcjonariuszy i ich rodzin na dowolną liczbę dni w cenie 89 zł z wyżywieniem. Szczegóły tej oferty można uzyskać, dzwoniąc do recepcji. Informacji na temat tego pakietu nie znajdą Państwo na naszych stronach internetowych. W marcu i kwietniu od pakietów podanych na stronach jest udzielany rabat 10–15 proc. Należy dokonać rezerwacji telefonicznie lub mailowo i podać hasło: „Wiosna w Dafne”.
Przypominamy o zniżce na pobyty w naszych ośrodkach dla wszystkich pracowników MSWiA. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy recepcji. Zapraszamy na poszukiwanie wiosny w górach i pobyty w naszych ośrodkach. Cudowne krokusy, budząca się do życia przyroda i coraz bardziej przygrzewające słońce dostarczą nam miłych wrażeń. Ci, którzy uwielbiają szusować na nartach, będą mogli osobiście pożegnać zimę ;) Spotkajmy się w Karkonoszach lub w Tatrach.

Do zobaczenia!

Dominika Koprowska
Dział Marketingu CUL

Ciekawe atrakcje w Szklarskiej Porębie i okolicy

Wodospad Szklarki – jeden z najpiękniejszych i najpopularniejszych karkonoskich wodospadów, na rzece Szklarka. Wodospad znajduje się w enklawie Karkonoskiego Parku Narodowego – obowiązuje zakup biletu wstępu do KPN.

Wysoki Kamień – szczyt w Górach Izerskich (1058 m n.p.m.) i doskonały punkt widokowy, z którego roztacza się najpiękniejszy widok na Karkonosze, Pogórze Izerskie i Góry Kaczawskie. Miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić.

Białe Skały (zwane popularnie Skałkami Miłości). Bardzo interesujące formy skalne górujące nad dworcem kolejowym Szklarska Poręba Górna. Piękny widok na Karkonosze i miasto. Przy skałach, grzbietem Hutniczej Górki, przebiega czerwony szlak do Wysokiego Kamienia.

Leśna Huta – niedaleko Olimpu Retro, na szlaku do Wodospadu Szklarki, działa manufaktura zajmująca się produkcją wyrobów ze szkła. Na miejscu – sklep firmowy oraz możliwość obejrzenia na żywo procesu produkcji szkła. Obok Leśnej Huty znajduje się Zaułek Szklarzy – miejsce upamiętniające dawnych mistrzów szklarskich.

OSW Olimp
w Szklarskiej Porębie
ul. 1 maja 62
58-580 Szklarska Poręba
Recepcja i rezerwacja:
Tel.: +48 75 717 20 26
Tel.: +48 504 315 743
Fax: +48 75 717 23 42
E-mail: olimp@cul.com.pl
Strona www:
szklarska-poreba.cul.com.pl

OSW Willa Retro
w Szklarskiej Porębie
ul. 1 maja 64
58-580 Szklarska Poręba
Recepcja i rezerwacja:
Tel.: +48 75 717 23 42
Tel.: +48 504 315 743
E-mail:
retro@cul.com.pl
Strona www:
szklarska-poreba.cul.com.pl

OSW Rzemieślnik
w Szklarskiej Porębie
ul. Górna 21
58-580 Szklarska Poręba
Recepcja i rezerwacja:
Tel.: +48 75 717 20 88
Tel.: +48 504 315 742
E-mail:
rzemieslnik@cul.com.pl
Strona www:
szklarska-poreba.cul.com.pl

OSW Dafne
ul. Jagiellońska 30
34-500 Zakopane
Recepcja i rezerwacja:
Tel.: +48 18 202 43 43
Tel.: +48 504 315 776
E-mail:
recepcja.dafne@cul.com.pl
Strona www:
dafne.com.pl