Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Życzenia z okazji Święta Policji

Funkcjonariuszki, Funkcjonariusze, Pracownicy Policji, Policyjni Emeryci i Renciści, Przedstawiciele Związków Zawodowych, Stowarzyszeń i Fundacji!

Przypadające właśnie Święto Policji stanowi doskonałą okazję do tego, aby złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności oraz podziękować za wytężone, naznaczone walką z pandemią służbę i pracę.

Od ostatniego święta naszej formacji minął bardzo trudny rok. Wymagał on wypracowania zupełnie nowych rozwiązań i scenariuszy działań. Musieliśmy być bowiem blisko ludzi, zapewnić im poczucie bezpieczeństwa, a jednocześnie chronić ich i siebie przed koronawirusem. Niestety wiele osób przegrało walkę z tą chorobą, co w dobitny sposób pokazało, że ciąży na nas wszystkich olbrzymia odpowiedzialność, gdyż stawką jest ludzkie życie.

Szanowne Policjantki i Policjanci,

z niezwykłym podziwem przyglądam się Waszemu zaangażowaniu w wykonywanie powierzonych Wam obowiązków. Chociaż stres, presja czasu i konieczność natychmiastowego podejmowania decyzji to codzienność w policyjnej służbie, to nieoceniona i godna pochwały jest Wasza empatia oraz chęć niesienia pomocy innym. Na każdym kroku udowadniacie, że można na Was liczyć.

Ograniczenia, które zostały wprowadzone, aby skutecznie zahamować rozwój pandemii, spowodowały, że przez ostatni rok musieliśmy zrezygnować z większości spotkań i uroczystości. Niech jednak obchodzone właśnie Święto Policji pozwoli chociaż na chwilę wytchnienia. Możecie być Państwo z siebie dumni, a otrzymane przez Was w tym roku wyróżnienia i awanse stanowią dowód najwyższego uznania za Wasze zaangażowanie, profesjonalizm i sumienność.

Słowa wdzięczności i podziękowań kieruję również do Waszych bliskich, którzy na co dzień są świadkami Waszych radości i smutków, wspierają Was i są zawsze wtedy, gdy tego potrzebujecie. Jak nikt inny rozumieją Was i pozwalają zdystansować się od otaczającej rzeczywistości.

Pragnę również przekazać podziękowania oraz wyrazy szacunku dla policjantów pełniących służbę poza granicami naszego kraju. Niejednokrotnie udowodniliście Państwo, jak ważna i potrzebna jest Wasza służba, którą wypełniacie z daleka od bliskich i domu.

Święto naszej formacji to również okazja do złożenia podziękowań dla przedstawicieli policyjnych Związków Zawodowych, Fundacji i Stowarzyszeń, z którymi mamy przyjemność na co dzień współpracować.

Z ogromnym szacunkiem zwracam się również do emerytów i rencistów policyjnych. Wszystkim Państwu życzę pogody ducha, wytchnienia i czerpania wielu radości z każdego dnia.

Nie zapominamy także o tych, których nazwiska uwiecznione zostały na tabliczkach epitafijnych na Tablicy Pamięci w gmachu Komendy Głównej Policji. To bohaterzy w mundurach, którzy wypełnili słowa Roty Policyjnego Ślubowania do końca i opuścili nasze szeregi już na zawsze.

Szanowni Państwo,

z okazji przypadającej w tym roku 102. rocznicy powstania Policji Państwowej pragnę złożyć Wam serdeczne życzenia nieustającego zdrowia oraz wytrwałości w realizacji wszystkich planów. Życzę Wam również poczucia spełnienia – tak w życiu zawodowym, jak i osobistym, umiejętności cieszenia się z osiąganych sukcesów, wzajemnej życzliwości i wytchnienia po każdym ciężkim dniu.

Żywię ogromną nadzieję, że kolejne Święto Policji obchodzone będzie już w rzeczywistości wolnej od pandemii. 

gen. insp. Jarosław Szymczyk

Pliki do pobrania