Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

DZIEŃ DZIECKA Z POLICJĄ

Olbrzymi TUR, czyli pojazd do zadań specjalnych, i kontrterroryści z CPKP „BOA” zjeżdżający po linach z dachu, a do tego policyjny śmigłowiec – taki widok za szpitalnych okien przywitał małych pacjentów warszawskiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. Polikarpa Brudzińskiego w wyjątkowym dniu w roku – Dniu Dziecka. A że nie ma nic piękniejszego od radości najmłodszych, na zakończenie pokazu policjanci w strojach taktycznych zatańczyli do przeboju Majki Jeżowskiej „Wszystkie dzieci nasze są”.

Choroba, a szczególnie hospitalizacja, dla każdego dziecka jest bardzo trudnym, czasami wręcz traumatycznym doświadczeniem. Ograniczone do minimum kontakty z najbliższymi, przymusowa izolacja, samotność, a także odczuwanie bólu fizycznego i strachu związanego z leczeniem, nie wpływają korzystnie na psychikę. Chcąc te trudne chwile odrobinę ułatwić, Wydział Promocji Policji BKS KGP zorganizował niecodzienny pokaz dla małych pacjentów.

Jedną z niespodzianek był zaparkowany na przyszpitalnym parkingu policyjny pojazd specjalistyczny do zadań specjalnych, czyli olbrzymi TUR z wysięgnikiem. To był dopiero początek atrakcji, które czekały na dzieciaki. Chwilę później pojawiły się policyjne maskotki ze stołecznej komendy – 2 Borsuki, które z radością pozowały do zdjęć i machały do dzieci zgromadzonych w oknach szpitala. Niewątpliwie była to dla dzieci przebywających w szpitalu bardzo duża atrakcja, która wywołała niejeden uśmiech na twarzach małych pacjentów.

Kolejną niespodzianką była możliwość bezpośredniego spotkania się z kontrterrorystami z CPKP „BOA”, którzy odwiedzili na chwilę małych pacjentów. Najpierw funkcjonariusze, zjeżdżając po linach z dachu budynku, pukali w okna szpitalnych pomieszczeń i machali dzieciom, a później zaskoczyli wszystkich, kiedy się okazało, że są doskonałymi tancerzami i w rytm piosenki Majki Jeżowskiej odtańczyli taniec radości. Ten moment uchwycony aparatem telefonicznym i udostępniony w policyjnych mediach społecznościowych spotkał się z niezwykle przychylną reakcją internautów. W ciągu niecałej doby prawie 350 tys. osób obejrzało filmik, a prawie 2 tys. zostawiło komentarz.

Emocje zarówno najmłodszych, jak i tych całkiem dorosłych wywołał także policyjny śmigłowiec. Przelot lotników z Zarządu Lotnictwa Policji GSP KGP siedzących za sterami Bella 407 nad szpitalem tak bardzo się wszystkim spodobał, że sami piloci byli zaskoczeni radością, którą obserwowali z pokładu helikoptera.

Akcentem zwieńczającym całość było przekazanie na ręce Dyrektor ds. Lecznictwa z Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie Moniki Wanke-Rytt 250 szt. okularów VR, przygotowanych w ramach projektu #JestAkcja, których sponsorem jest PKN ORLEN. Dzięki nim najmłodsi, zmagający się z problemami zdrowotnymi, będą mogli choć na chwilę oderwać się od przykrych doświadczeń i wirtualnie uczestniczyć w działaniach polskiej Policji, zobaczyć jej nowoczesny sprzęt i poznać funkcjonariuszy różnych formacji.

Wierzymy, że dzięki takim chwilom dzieci chociaż na chwilę zapomniały o otaczającej je rzeczywistości i przeniosły się do świata, w którym mogą zostać policjantami.

AGNIESZKA WŁODARSKA
zdjęcia Jacek Herok