Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

KOMENDANT GŁÓWNY POLICJI

Gen. insp. Jarosław Szymczyk

Funkcjonariuszki, Funkcjonariusze,
Pracownicy Policji,
Policyjni Emeryci i Renciści,
Przedstawiciele Związków Zawodowych,
Stowarzyszeń i Fundacji!

Koleżanki i Koledzy, Szanowni Państwo,

Tegoroczne Święto Policji to czas podsumowania pierwszego roku nowego stulecia Polskiej Policji. Czas zaskakująco inny, niż mogliśmy się tego spodziewać, wyznaczając cele i planując realizację zamierzeń, podczas zeszłorocznych obchodów stulecia naszej formacji.

Pandemia koronawirusa, której od kilku miesięcy doświadczamy, zmieniła świat. Pełna znaków zapytania rzeczywistość postawiła przed nami nowe wyzwania, którym musimy sprostać, jednocześnie realizując dotychczasowe zadania.

Jestem przekonany, że funkcjonariusze i pracownicy polskiej Policji zdają ten egzamin w sposób najlepszy z możliwych. Dziękuję za Waszą nieustającą gotowość do działania w tych trudnych okolicznościach. Niezmiernie doceniam odwagę i determinację, którą wykazujecie mimo wszechobecnej niepewności jutra i częstego poczucia zagrożenia własnego zdrowia. Niewątpliwie w dużej mierze Wasza rzetelna służba i praca, daje Polakom poczucie bezpieczeństwa i pomaga w przetrwaniu najtrudniejszych chwil.

To dla mnie zaszczyt dowodzić formacją tworzoną przez ludzi, na których zawsze można polegać, bez względu na czas i okoliczności.

W tym roku, zachowując zasady bezpieczeństwa, nie spotkamy się na wielkich uroczystościach. Nie zapominajmy jednak o tym, że 24 lipca jest naszym wspólnym Świętem. Niech mimo wszystko będzie to czas radości, satysfakcji i zadowolenia z sukcesów, o których często nie pamięta się na co dzień.

Z tej wyjątkowej okazji, przyjmijcie moje ogromne wyrazy wdzięczności i uznania za Waszą codzienną służbę i pracę. Niech nieustanie przynosi ona satysfakcję, zrozumienie i wdzięczność tych, na rzecz których pełnimy ją każdego dnia. W sposób szczególny życzę Wam jednak zdrowia, by każdy dzień był bezpieczny, a podejmowane działania kończyły się sukcesem. 

Pragnę również przekazać wyrazy wdzięczności i szacunku Waszym bliskim, którzy są cichymi bohaterami naszej służby, wspierając nas nieustannie, dają siłę do mierzenia się z wyzwaniami dnia codziennego.

Z uznaniem zwracam się także do Policjantów pełniących służbę poza granicami naszego kraju, którzy włączają się w działania, mające na celu utrzymanie pokoju i bezpieczeństwa na świecie.

Serdeczne życzenia oraz podziękowania kieruję do przedstawicieli Związków Zawodowych, Stowarzyszeń i Fundacji współpracujących z naszą formacją, a ponadto do policyjnych Emerytów i Rencistów. Wasza działalność, wiedza i doświadczenie, to nieocenione wsparcie dla organizacji działań dzisiejszej formacji. 

Nie możemy także zapomnieć o tych, którzy opuścili nasze szeregi, wypełniając rotę ślubowania do końca. Niech niezłomna postawa poległych policjantów, będzie dla nas wzorem do naśladowania i wzmacnia poczucie misji w naszej codziennej służbie na rzecz obywateli.

Szanowne Panie,

w tym roku przypada szczególny jubileusz – 95. rocznica utworzenia policji kobiecej. Dlatego szczególne słowa uznania należą się wszystkim funkcjonariuszkom naszej formacji. Dziękuję Wam za wzorową służbę, zaangażowanie w realizację powierzonych zadań, a także umiejętne godzenie życia zawodowego z rodzinnym.

Pragnę także podziękować wszystkim Paniom, zatrudnionym na stanowiskach cywilnych, za profesjonalizm, wiedzę i rzetelne wykonywanie obowiązków.

Życzę Wam dalszych sukcesów, niegasnącego optymizmu i wytrwałości, a przede wszystkim wielu powodów do radości każdego dnia.

 

Z wyrazami szacunku,

gen. insp. Jarosław Szymczyk

(-)