Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

MINISTER SWiA

Mariusz Kamiński

Funkcjonariuszki, Funkcjonariusze,

Pracownicy Cywilni Policji,

z okazji Waszego święta dziękuję za oddanie służbie i codzienny wysiłek, od którego zależy bezpieczeństwo mieszkańców Polski. To dzięki Wam Policja właściwie realizuje powierzoną jej misję. Według ostatnich badań 89 proc. mieszkańców Polski uważa, że nasz kraj jest bezpieczny, a od czterech lat to właśnie Państwa formacja jest najwyżej ocenianą instytucją publiczną – tak wysoka ocena działalności Policji jest najlepszą formą podziękowań za podejmowane przez Was działania. Mam nadzieję, że motywuje też do podejmowania kolejnych wyzwań.

Policyjna służba jest wymagająca i wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Bywa, że narażacie zdrowie i życie, działając w trudnych warunkach. Dziś w czasach pandemii COVID-19 wypełnianie przez Państwa obowiązków jest dodatkowo utrudnione. Stoicie na pierwszej linii zmagań z chorobą, która dotyka cały świat, co wymaga od Was determinacji i poświęcenia. Dzięki Wam państwo polskie zdaje egzamin w trudnej sytuacji.

Jako Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji chcę zapewnić Państwu jak najlepsze warunki służby i pracy. Właśnie dlatego przygotowaliśmy projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących wsparcia służb mundurowych. Chcemy zatrzymać doświadczonych funkcjonariuszy w służbie i oferujemy atrakcyjne warunki pracy. Wprowadzamy świadczenia motywacyjne po 25 latach służby, a także korzystniejsze zasady naliczania ekwiwalentu za niewykorzystany urlop, wzmacniamy też ochronę prawną funkcjonariuszy.

Z okazji Święta Policji składam Państwu wyrazy uznania za poświęcenie i trud, które wkładacie w codzienną realizację obowiązków. Podziękowania chciałbym skierować też do Państwa najbliższych za ich zrozumienie dla wyzwań, które niesie ze sobą Wasza służba. Wszystkim Policjantkom, Policjantom i Pracownikom Cywilnym życzę satysfakcji z wykonywanej pracy i powodzenia w realizowaniu życiowych planów.

M. Kamiński (-)

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji