W turnieju zorganizowanym przez: Centralny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji „BOA”, Stołeczną Grupę Wojewódzką Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA oraz Centrum Rekreacyjno-Sportowe Bielany, w którego hali rozegrano mecze, wzięło udział jedenaście drużyn. Swoje składy wystawiły nie tylko Policja, Straż Graniczna czy Wojsko Polskie, ale także gwiazdy disco polo. Pomysłodawcą zawodów był kierownik Reprezentacji Komendanta Głównego Policji w Piłce Nożnej kobiet i mężczyzn Andrzej „Pułkownik” Kuczyński, który przez wiele lat służył w BOA KGP. Przy organizacji wspomógł go Norbert Sieczka z KRP Warszawa VII, a w całą akcję jak zwykle włączył się, życzliwy środowisku policyjnemu były selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej Andrzej Strejlau. O miano najlepszych rywalizowały drużyny: Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA”, Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego z Warszawy, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, Komendy Rejonowej Policji Warszawa V, Oddziału Prewencji Policji w Warszawie, Komendy Powiatowej Policji w Żurominie, Komisariatu Policji w Milanówku, Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, Komendy Głównej Policji oraz gościnnie środowiska disco polo.
Po zaciętym finale pierwsze miejsce zdobył zespół KP w Milanówku. Drugie miejsce przypadło reprezentacji OPP w Warszawie. Bój o trzecie miejsce z teamem Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej wygrała reprezentacja KGP. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Paweł Cegiełko z CPKP „BOA”, najcelniejszym strzelcem Maciej Watkowski z KPP w Żurominie, a najskuteczniejszym bramkarzem Radosław Kalisz z reprezentacji KGP.
W trakcie wielkiego finału rozegrano także mecz pokazowy między drużyną kontrerrorystów, w której kapitanem był zastępca dowódcy CPKP „BOA” nadkom. Krzysztof Sowiński, złożoną z obecnych i byłych funkcjonariuszy jednostki a zespołem złożonym z przedstawicieli składów biorących udział w rozgrywkach. Wynik spotkania to 2:1 dla policyjnych komandosów.
Obecny na turnieju Jacek „Góral” Kurzeja serdecznie podziękował za inicjatywę i wsparcie jego walki z chorobą. Wszystkie środki ofiarowane przez darczyńców oraz pieniądze z licytacji sportowych gadżetów w kwocie 14 600 zł zostały przekazane w formie czeku na jego ręce. Na zakończenie rozgrywek wszyscy mogli spróbować tortu z logo „BOA”. Miło nam poinformować, że wśród licytowanych przedmiotów policyjnych znalazł się album „100. rocznica powołania Policji Państwowej” wydany w ubiegłym roku przez Biuro Komunikacji Społecznej KGP, który osiągnął cenę 200 zł.
PAWEŁ OSTASZEWSKI
zdj. Jacek Herok